خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 9018
۱۳۹۹/۱۲/۲۰ - ۰۸:۵۴
مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان:

بزودی بخش دوم تجهیزات هند در بندر چابهار رونمایی می‌شود

بزودی بخش دوم تجهیزات هند در بندر چابهار رونمایی می‌شود
مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان گفت: پارت بخش تجهیزات بندری از محل تعهدات ۸۵ میلیون دلاری هندی‌ها بزودی وارد بندر شهید بهشتی چابهار شده و با حضور مسوولان ۲ کشور رونمایی می‌شود.

به گزارش اس.بی پرس، بهروز آقایی بیان کرد: کشتی حامل این تجهیزات شامل ۲ دستگاه جرثقیل موبایل ساحلی ۱۰۰ تنی با ارزش ۷.۵ میلیون دلار هفته آینده در بندر شهید بهشتی پهلو می گیرد و ۲ دستگاه دیگر نیز در نیمه نخست سال ۱۴۰۰ وارد این بندر خواهد شد.

 

وی بیان کرد: بر اساس قرارداد سرمایه گذاری هند در چابهار به ورود ۸۵ میلیون دلار تجهیزات در بندر شهید بهشتی متعهد شده که از این میزان در مرحله نخست ۲ دستگاه جرثقیل ساحلی ۱۴۰ تنی که از مدرن ترین و با کیفیت ترین تجهیزات بندری به شمار می رود بهمن ماه امسال وارد این بندر شد.

 

مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان ارزش تجهیزاتی که در فاز نخست در بندر چابهار رونمایی شد را ۸.۵ میلیون دلار اعلام کرد و افزود: با ورود این تجهیزات قابلیت تخلیه و بارگیری سالانه در بندر شهید بهشتی تا ۲۰ میلیون تن ارتقا پیدا کرده و ۱۰ درصد تعهدات هند در زمینه تجهیزات در این بندر محقق شد.

 

وی با بیان اینکه تا نیمه نخست سال آینده ۳۰ درصد از تعهدات ۸۵ میلیون دلاری هند در چابهار، محقق می شود، گفت: با ورود این تجهیزات و با توجه به ظرفیت ایجاد شده در بندر شهید بهشتی دیگر هیچ محدودیتی در تخلیه و بارگیری انواع گروه های کالایی وجود نخواهد داشت.

 

آقایی خاطرنشان کرد: قرارداد سرمایه گذاری هندی ها در بندر شهید بهشتی بر اساس توافقنامه ایران، هند و افغانستان، موسوم به چابهار منعقد و در این راستا نشست های متعددی به منظور افزایش ترافیک کالا، خرید تجهیزات و تبادلات اقتصادی برگزار شده که انتقال بیش از ۳۰۰ هزار تن کالای ترانزیتی و صادراتی بین بنادر این کشور و بندر چابهار از مهمترین نتایج آن است.

 

 

انتهای پیام/

منبع : irna.ir

نظرات شما

capcha