خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 9024
۱۳۹۹/۱۲/۲۰ - ۱۱:۵۸
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق سیستان و بلوچستان:

۱۰۰درصد روستاهای کنارک از برق پایدار بهره‌مند شدند

۱۰۰درصد روستاهای کنارک از برق پایدار بهره‌مند شدند
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق سیستان و بلوچستان گفت: با افتتاح برق رسانی روستای لوند کنارک ۱۰۰ درصد روستاهای این شهرستان از برق پایدار بهره‌مند شدند.

به گزارش اس.بی پرس، خلیل عوض زاده بیان کرد: روستای لوند کنارک آخرین روستای فاقد برق کنارک بود که با برق دار کردن این روستا تعداد روستاهای بهره مند از برق به ۱۲۴ روستا رسید.

 

وی ادامه داد: نصب ۴۸۰ متر شبکه فشار ضعیف و متوسط و نصب یک دستگاه ترانسفورماتور ۵۰ کاوا با اعتباری حدود یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال جهت برق رسانی به روستای لوند کنارک انجام شد.

 

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق سیستان و بلوچستان با بیان اینکه هفت هزار و ۸۶۴ مشترک شهری و ۱۳ هزار و ۷۰۸ مشترک روستایی تحت پوشش امور توزیع برق کنارک هستند گفت: کار واگذاری ۹۰۲ اشتراک روستایی این شهرستان تاکنون انجام شده است.

 

وی با بیان اینکه قبل از پیروزی انقلاب تنها ۳۳ روستای سیستان و بلوچستان از  برق برخوردار بودند اظهارداشت: به برکت انقلاب اسلامی هم‌اینک بیش ‌از پنج هزار و ۴۷۰ روستای این نقطه از ایران اسلامی از برق پایدار بهره مند هستند.

 

عوض زاده بیان کرد: تمامی روستاهای دارای مجوز، کار برقرسانی آن ها انجام شده و باقی‌مانده روستاهای فاقد برق در صورت صدور مجوز خدمات دهی از سوی منابع طبیعی و شورای حفاظت از اراضی ملی در برنامه برقرسانی قرار خواهند گرفت.

 

وی با بیان اینکه تعداد روستاهای برقدار شده سیستان و بلوچستان در دولت تدبیر و امید حدود ۶۶۵ روستا بوده اظهارداشت: همواره توجه به مناطق کم برخوردار بویژه روستاها از اولویت شرکت توزیع نیروی برق این استان بوده است.

 

در ایستگاه چهل و سوم پویش# هر هفته_الف_ب_ایران، ۸۳ روستای ۱۷ استان‌ کشور کار برق ‌رسانی به آن ها انجام شد که سهم سیستان و بلوچستان پنج روستای فاقد برق بود.

 

همچنین کلنگ برقرسانی به ۲ روستای ملادیم کنارک و چاهک ایرانشهر با اعتبار ۱۱میلیارد و ۹۸۵ میلیون ریال نیز زده شد.

 

کنارک در نقشه از شمال به شهرستان نیکشهر، از جنوب به دریای عمان، از شرق به شهرستان چابهار ازغرب به استان هرمزگان محدود می شود، مساحت این شهرستان۱۱۵۶۷ کیلومتر مربع و مسافت آن تا شهر تهران ۱۷۹۳ کیلومتر می باشد.

 

 

انتهای پیام/

منبع : irna.ir

نظرات شما

capcha