خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 9025
۱۳۹۹/۱۲/۲۰ - ۱۲:۰۴
معاون مهندسی و ساخت اداره‌کل راه و شهرسازی استان؛

۵۰ کیلومتر بزرگراه هفته آینده در سیستان و بلوچستان افتتاح می‌شود

۵۰ کیلومتر بزرگراه هفته آینده در سیستان و بلوچستان افتتاح می‌شود
معاون مهندسی و ساخت اداره‌کل راه و شهرسازی سیستان و بلوچستان گفت: ۵۰ کیلومتر بزرگراه و راه اصلی با اعتبار ۲۶۰ میلیارد تومان با حضور وزیر راه و شهرسازی هفته آینده در این استان افتتاح می‌شود.

به گزارش اس.بی پرس، مهدی پارسی با بیان اینکه برای ساخت این بزرگراه‌ها و راه‌های اصلی ۲۶۰ میلیارد تومان اعتبار صرف شده اظهارداشت: ۲۴ کیلومتر مربوط به مسیر زاهدان- بم، ۶ کیلومتر مربوط به زاهدان- زابل، ۱۰ کیلومتر متعلق به مسیر محمدآباد زهک (اتصال محور ترانزیت محمدآباد- میلک) و ۱۰ کیلومتر مربوط به مسیر زاهدان - بیرجند است.

 

وی افزود: همزمان با حضور وزیر راه و شهرسازی ساخت بیش‌از ۴۰ کیلومتر باند دوم بزرگراه با اعتبار ۳۵۰ میلیارد تومان در مسیرهای زاهدان- زابل و زاهدان - بیرجند آغاز می‌شود.

 

در بخش بزرگراه‌های سیستان و بلوچستان تا قبل از دولت تدبیر و امید ۱۷۷ کیلومتر بزرگراه وجود داشت که هم‌اینک ۱۵۷ کیلومتر به آن اضافه و در مجموع به ۳۳۴ کیلومتر در حوزه بزرگراه‌های این استان رسیده که ۶۵ درصد این بزرگراه‌ها در ۲ سال اخیر انجام و براساس برنامه‌ریزی‌های اعلامی از سوی وزارت راه و شهرسازی تا پایان امسال ۶۰ کیلومتر و تا پایان دولت ۵۵ کیلومتر دیگر در ۱۶ قطعه فعال کریدورهای این استان به بهره‌برداری می‌رسد.

 

 

انتهای پیام/

منبع : irna.ir

نظرات شما

capcha