خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 9028
۱۳۹۹/۱۲/۲۰ - ۱۳:۰۱
رئیس میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی سراوان خبر داد:

مرمت ۵ اثر تاریخی در شهرستان سراوان

مرمت ۵ اثر تاریخی در شهرستان سراوان
رئیس میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی سراوان گفت: از ابتدای سال تاکنون ۵ کارگاه مرمتی در شهرستان سراوان فعال شده است.

به گزارش  اس.بی پرس، حمزه ندرت‌زهی بیان کرد: امسال ۵ کارگاه مرمتی از جمله مسجد جامع سرجو، مسجد جامع دزک، قلعه دزک، دبستان قلنبر، بافت تاریخی روستای هدف گردشگری ناهوک در شهرستان سراوان فعال شد که عملیات مرمتی ۴ کارگاه به اتمام و یک کارگاه دیگر همچنان در حال انجام مرمت است.

 

رئیس میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی سراوان گفت: دو اثر تاریخی این شهرستان نیز در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسیده‌ است.

 

وی افزود: امسال در حوزه صنایع‌دستی مرمت کوره سفال کلپورگان، کاهگل پشت‌بام کارگاه سفال، رنگ‌آمیزی دیوارها و در و پنچره‌های داخل کارگاه انجام شده است.

 

وی گفت: ۱۰ نفر از صنعتگران حوزه صنایع‌دستی برای دریافت تسهیلات مشاغل خانگی به اداره کار، تعاون و رفاه اجتماعی معرفی شدند.

 

ندرت‌زهی بیان کرد: دوره‌های آموزش صنایع‌دستی طی تفاهم‌نامه‌ای که با ادارت بهزستی، زندان و کمیته‌امداد حضرت امام منعقد شده بود، با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی برگزار شد.

 

وی گفت: در آبان‌ماه امسال اولین فروشگاه صنایع‌دستی توسط بخش خصوصی و نیز مرکز آموزش صنایع‌دستی توسط اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی این شهرستان راه‌اندازی شد.

 

رئیس میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی سراوان افزود: در حوزه گردشگری اقداماتی از جمله معرفی ظرفیت‌های گردشگری از طریق رسانه ملی، برگزاری دوره‌های گردشگری برای فعالان این حوزه به صورت مجازی، برگزاری تورهای گردشگری یک روزه از مناطق گردشگری و طبیعی با همکاری اداره ورزش و جوانان و سمن گردشگری و طبیعت‌گردی با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در این شهرستان صورت گرفت.

 

وی گفت: در حوزه یگان حفاظت این اداره گشت مستمر از آثار تاریخی، برگزاری دوره‌های حفاظتی، برگزاری مانور آتش‌سوزی در محل موزه محلی، جلوگیری از ساخت‌و‌سازهای غیرقانونی در حریم میراث‌فرهنگی و گرفتن حکم دستور قضایی برای خاطیان و متجاوزان به عرصه میراث‌فرهنگی از دادستان شهرستان صورت گرفت.

 

 

انتهای پیام/

منبع : farsnews.ir

نظرات شما

capcha

داغ های مجازی

همچنان یکی از بیشترین حقوق‌های تاریخ فوتبال را دریافت

میزان دارایی کریس رونالدو لو رفت

مراقب تبلیغات دروغین مجرمان سایبری باشید

هشدار پلیس به نصب برنامه از گوگل

به اتهام قتل پدرخوانده‌اش

حمید صفت تسلیم رأی دادگاه شد