خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 9033
۱۳۹۹/۱۲/۲۱ - ۰۹:۳۰
نماینده ولی فقیه در سیستان‌ و بلوچستان:

عالمان حوزوی در جهت پروراندن استعدادها تلاش کنند

عالمان حوزوی در جهت پروراندن استعدادها تلاش کنند
نماینده ولی فقیه در سیستان‌ و بلوچستان و امام جمعه زاهدان گفت: عالمان حوزوی میراث‌داران اولیای الهی در جهت هدایتگری مردم هستند و باید برای رشد عقلانیت، پرورش اخلاق، افزایش دانش و بینش و شناسایی و پروراندن استعدادها تلاش کنند.

به گزارش اس.بی پرس، آیت‌الله مصطفی محامی شامگاه چهارشنبه در نشست با طلاب و اعضا حوزه علمیه حضرت فاطمهمعصومه(س)زاهدان اظهارداشت: عالمان حوزوی میراث‌داران اولیای الهی در جهت هدایتگری مردم هستند و باید تمام تلاش خود را برای ادامه مسیر پیامبران به کار گرفته و در حد توان خود گام بردارند.

 

وی افزود: طی کردن این مسیر نیاز به تلاش در چند جهت دارد که از جمله مهمترین آن‌ها می‌توان به رشد عقلانیت مردم و تقویت عقلانیت، تزکیه و تربیت و پرورش اخلاقی مردم، افزایش دانش و بینش مردم، شناسایی استعدادها و پروراندن آن‌ها اشاره کرد.

 

امام جمعه زاهدان بیان کرد: یکی از نیازهای کلیدی در فعالیت‌های فرهنگی این است که اگر عقل مغفول بماند و  انسان دچار احساسات باشد یا دچار افراط و یا تفریط خواهد شد. 

 

وی ادامه داد: این روزها نه تنها در جامعه بشری بلکه در کشور خودمان متاسفانه مکارم اخلاقی کم شده و در روابط دوستانه، خانوادگی، اجتماعی اخلاق رعایت نمی‌شود و مورد غفلت قرار گرفته است.

 

آیت الله محامی تصریح کرد: حکمت به معنای فهم و تشخیص درست بوده و به درس خواندن ربطی ندارد و اگر برای افزایش دانش تلاش می‌کنیم باید برای افزایش حکمت و بینش هم تلاش داشته باشیم.

 

وی موفقیت در این امور را در گرو چند عامل دانست و افزود: پرداختن به خویشتن خویش مهم است و اگر می‌خواهیم معلم خوب بپرورانیم و حکیم خوب تربیت کنیم ابتدا باید به خودمان توجه و از جهات مختلف روی خودمان کار کنیم

 

نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان با بیان اینکه باید به نقش ویژه حوزویان و اهمیت کاری که می‌توانیم انجام دهیم توجه و به اهمیت کارمان اعتقاد داشته باشیم تصریح کرد: تلاش خالصانه و شبانه‌روزی را از دیگر عوامل موفقیت در کار است.

 

وی ادامه داد: با خودسازی و اعتقاد به اینکه در دستگاه امام زمان(عج) و در ادامه رسالت پیامبران برای هدایت مردم گام برمی‌داریم دیگر خستگی نخواهیم داشت و باید دست به تضرع و دعا برداریم و دست به دامان پیامبر(ص) و ائمه اطهار(ع) شویم تا بتوانیم در این مسیر کاری انجام دهیم.

 

آیت الله محامی خاطرنشان کرد: انس با قرآن و مفاهیم قرآن از دیگر عوامل موفقیت در کار خواهد بود و تا زمانی که ارتباط ما با قرآن حفظ شود همواره انرژی لازم برای انجام فعالیت‌ها را خواهیم داشت.

 

 

انتهای پیام/

منبع : irna.ir

نظرات شما

capcha

داغ های مجازی

همچنان یکی از بیشترین حقوق‌های تاریخ فوتبال را دریافت

میزان دارایی کریس رونالدو لو رفت

مراقب تبلیغات دروغین مجرمان سایبری باشید

هشدار پلیس به نصب برنامه از گوگل

به اتهام قتل پدرخوانده‌اش

حمید صفت تسلیم رأی دادگاه شد