خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 9041
۱۳۹۹/۱۲/۲۱ - ۱۴:۳۶
سخنان امروز رهبری، نقشه راه افسران جنگ نرم در فضای مجازی

طبق فرمایشات رهبر انقلاب، مأموریت رسانه در سیستان و بلوچستان امیدآفرینی، تواصی و توصیه به تنبلی نکردن است

طبق فرمایشات رهبر انقلاب، مأموریت رسانه در سیستان و بلوچستان امیدآفرینی، تواصی و توصیه به تنبلی نکردن است
رهبر انقلاب با اشاره به اینکه وقتی امیدها و جرئت‌ها کم شد و اراده‌ها ضعیف شد،‌ قهراً‌ هدف‌های عالی و متعالی کم‌رنگ می‌شود و به دست فراموشی سپرده می‌شود، تأکید کردند که این افسران جنگ نرم یعنی جوانان نباید اجازه دهند چنین اتفاقی رخ دهد، باید توصیه با ایستادگی بکنند، ‌توصیه به خسته نشده و تنبلی نکردن.

به گزارش خبرنگار اس.بی پرس، رهبر معظم انقلاب در سخنرانی روز عید مبعث که به‌صورت زنده از کانال‌های تلویزیونی پخش شد، با اشاره به دو هدف دشمن در جنگ نرم مبنی بر قطع زنجیره تواصی به حق و صبر در جامعه و نیز وارونه نشان دادن حقایق، تصریح فرمودند: افسران جنگ نرم، یعنی جوانان نباید اجازه دهند چنین اتفاقی رخ دهد و باید توصیه با ایستادگی کنند؛ ‌توصیه به خسته نشده و تنبلی نکردن.

 

سخنان امروز رهبری نقشه راه افسران جنگ نرم در فضای مجازی

فرمایشات مقام معظم رهبری در روز مبارک مبعث حضرت محمد مصطفی (ص) نقشه راهی است برای افسران جنگ نرم و رسانه‌ها در فضای مجازی.

 

طبق فرمایشات رهبری افسران جنگ نرم و رسانه‌ها باید از طریق فضای مجازی بصیرت آفرینی کنند و به‌صورت ویژه برای مردم امیدآفرینی و توصیه به صبر و ویژه مسئولان، توصیه به حق و توصیه به تنبلی نکردن نمایند.

 

در بحث بصیرت آفرینی، رسانه‌ها باید با تیزبینی راه درست را نشان بدهند؛ اگر مقام یا مسئولی راه اشتباهی رفته است باید در شناخت راه درست او را رهنمایی کنند. رسانه‌ها در غبار آلودگی فتنه‌ها هم باید راه درست را به مردم نشان دهند و اجازه دروغ‌پردازی به دشمن را ندهند. موج‌سواری که هر باره از رسانه‌های معاند بر سر مشکلاتی ازجمله نبود آب شرب در بلوچستان و مشکلات سوخت بران سراوان مشاهده کردیم نمونه‌ای ازاین‌دست است.

 

در سیستان و بلوچستان رسانه‌ها با پرداخت دقیق و گفتن حقایق موجود ضمن جلوگیری از سوءاستفاده دشمن باید مسئولان و مقامات استانی و کشوری را به حق و تنبلی نکردن توصیه کنند. حق مردم صبور این دیار حتماً کمترین امکانات زندگی ازجمله آب، شغل، آموزش و حداقل حقوق شهروندی دیگری که در جای‌جای ایران از آن بهره‌مند هستند، هست.

 

 

مأموریت مقام معظم رهبری به رسانه‌ها و افسران جنگ نرم

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با تأکید بر اینکه عید مبعث عید همه عدالت‌خواهان جهان است و عید هشدار به امت اسلامی است، فرمودند: «وقتی بعثت نبی اتفاق می‌افتد و نبی مبعوث می‌شود و سازوکار اجرای حکم الهی مطرح می‌شود مستکبران و مفسدان و اخلال‌گران زندگی بشر با او مخالفت می‌کنند. ظالمان مخالفت می‌کنند چون این ضد تسلط ناحق بر آحاد بشر است. اشرار عالم طبعاً‌ در مقابل پیغمبر می‌ایستند.»

 

ایشان در ادامه صحبت‌هایشان به دشمنان جمهوری اسلامی ایران اشاره کردند و افزودند: «برای مواجهه با دشمنی که از اول انقلاب دشمنی آن‌ها را تجربه کرده‌ایم، دو عنصر مهم لازم است. یکی بصیرت و دومی صبر و استقامت. این دو عنصر اگر وجود داشت دشمن هیچ کاری نمی‌تواند بکند و هیچ لطمه‌ای نمی‌تواند بزند و هیچ توفیقی به دست نخواهد آورد؛ بصیرت[1] و صبر[2]

 

رهبر انقلاب در توضیح بصیرت و صبر توضیحاتی را فرمودند و در ادامه گفتند: «اگر این دو خصوصیت وجود داشته باشد دشمن غالب نمی‌شود. یکی از راه‌هایی که بتوان این دو خصوصیت را در جامعه حفظ کرد، عبارت است از «تواصی». مردم یکدیگر را تواصی کنند؛ این زنجیره تواصی و توصیه به راه حق و صبر، این‌همه را نگه می‌دارد. اگر تواصی به صبر و حق در جامعه وجود داشته باشد این جامعه به‌آسانی دستخوش تحرکات دشمن نخواهد شد. اما اگر این جریان تواصی که زنجیره محافظت مؤمنان است قطع شود، قطعاً‌ خسارت خواهد رسید.»

 

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای فرمودند: «دشمن دو هدف را در جنگ نرم که از جنگ سخت خطرناک‌تر است، دنبال می‌کند، یک اینکه این زنجیره تواصی به حق و صبر را قطع کند،‌ دوم اینکه حقایق را وارونه نشان دهد. حقایق عالم را به‌دروغ وارونه نشان دهند.

 

ایشان با تأکید بر اینکه اگر مؤمنین همدیگر را توصیه نکنند، همدیگر را حفظ نکنند و به یکدیگر امید ندهند، خیلی خطرناک است، تصریح کردند: نبود تواصی موجب می‌شود انسان‌ها احساس تنهایی و ناامیدی کنند و اراده‌ها ضعیف و امیدها کم‌رنگ شود، جرئت اقدام از دست برود.

 

رهبر انقلاب با اشاره به اینکه وقتی امیدها و جرئت‌ها کم شد و اراده‌ها ضعیف شد،‌ قهراً‌ هدف‌های عالی و متعالی کم‌رنگ می‌شود و به دست فراموشی سپرده می‌شود، تأکید کردند که این افسران جنگ نرم یعنی جوانان نباید اجازه دهند چنین اتفاقی رخ دهد، باید توصیه با ایستادگی بکنند، ‌توصیه به خسته نشده و تنبلی نکردن.

 

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در ادامه به کار دوم دشمن اشاره کردند و گفتند: «کار دوم آن‌ها که دروغ‌گویی درباره حقیقت است و آن‌قدر هم باجرئت و قاطعیت دروغ می‌گویند که هرکسی گوش کند فکر می‌کند راست می‌گویند. مثلاً ‌فرض بفرمایید الآن شش سال است که هم‌دست عرب آمریکا دارد مردم مظلوم یمن را در خانه و بیمارستان و مدرسه بمباران می‌کند. آن‌ها را محاصره اقتصادی کرده و مانع رسیدن غذا و دارو به آن‌ها می‌شود، شش سال است که این اتفاق افتاده و البته با چراغ سبز خود دولت آمریکا اتفاق افتاد که آن موقع هم دولت دموکرات سر کار بود این دولت قسی‌القلب و سنگدل عرب با مردم یمن این رفتار را می‌کند.»

 

 


[1] بصیرت یعنی چه؟ یعنی تیزبین بودن و راه درست را شناختن. انسان گاهی اشتباه می‌کند. حالا انسان‌های ابتدایی و تازه‌کار که احتمال اشتباهشان بیشتر است، آدم‌های مجرب هم گاهی اشتباه می‌کنند. بایستی مراقبت کرد که در شناخت راه درست اشتباه نکند انسان. در غبارآلودگی فتنه‌ها بتواند راه درست را تشخیص دهد.
[2] صبر یعنی استقامت در این راه و زاویه پیدا نکردن با این صراط مستقیم و پای فشردن بر آن. صبر را بد معنا نکنند. البته غالباً دشمنان یا کسانی که آگاهی ندارند صبر را بد معنا می‌کنند. صبر یعنی اینکه انسان متوقف نشود.

download

منبع : sbpress.ir

نظرات شما

capcha