خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 9060
۱۳۹۹/۱۲/۲۳ - ۰۹:۱۴
پیشکسوت فوتبال ایران عنوان کرد:

برنامه فدراسیون برای باشگاه‌ها قابل ستایش است/ حق پخش معضل اصلی

برنامه فدراسیون برای باشگاه‌ها قابل ستایش است/ حق پخش معضل اصلی
پیشکسوت فوتبال ایران با اشاره به تلاش فدراسیون فوتبال در ایجاد ساختار مجزا برای برگزاری رقابت های باشگاهی کشور گفت: در کشورهای صاحب سبک فوتبال دنیا نیز چنین اتفاقی رقم می‌خورد.

به گزارش اس.بی پرس، فرزاد آشوبی درباره تلاش اولیه فدراسیون برای استقلال باشگاه‌ها در برگزاری بازی‌های لیگ گفت: مدافع هر طرح و ایده‌ای هستم که منافع باشگاه‌ها را تأمین کند. در حال حاضر آنها نیازمند بیشترین حمایت هستند و این نوع نگاه می‌تواند مشکلات را بطور ریشه‌ای حل کند. فکر می‌کنم ایده‌ای که مطرح شده است برگرفته از فوتبال حرفه‌ای در کشورهای صاحب سبک دنیا است. باید به این نوع نگاه حرفه‌ای احترام گذاشت و برایم قابل ستایش است که می‌خواهند کار اساسی انجام دهند.

 

کارشناس فوتبال ایران افزود: فقط جای سوالم در نحوه اجرای آن است. چون باید چنین ایده‌ای حالت اجرایی پیدا کند. باید تفاوت قابل لمسی نسبت به گذشته ایجاد شود. موضوع مهم‌تر این است که فدراسیون فوتبال مقابل مقاومت‌های منفعت طلبانه برخی سودجویان ایستادگی کند و مانع از ادامه روند فعلی شود.

 

وی ادامه داد: چنین طرح جامعی نیاز به کارشناسی دقیق است تا تمام ظرفیت‌ها در نظر گرفته شود. من فکر می‌کنم این موضوع با مشکل حق پخش در هم آمیخته است. متأسفانه همچنان این مشکل در فوتبال ایران بیداد می‌کند. چنین طرح‌هایی همچنان حالت مسکن دارد اما نباید از آنها به عنوان گام رو به جلو یاد نکرد.

 

آشوبی درباره ایده مسئولان تازه وارد فدراسیون برای تمرکز خود روی تیم‌های ملی تصریح کرد: کار درست همین است. لیگ را باید به اتحادیه باشگاه‌ها بسپارند. در چنین شرایطی باید قوانین جامع و واضحی را تبیین کنیم تا دچار مشکلات در برگزاری دیدارها هم نشویم. در مجموع فکر می‌کنم چنین مباحثی می‌تواند باعث رشد فوتبال شود و باید از آن حمایت شود.

 

 

انتهای پیام/

منبع : mehrnews.com

نظرات شما

capcha