خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 9061
۱۳۹۹/۱۲/۲۳ - ۰۹:۱۶
شامگاه جمعه اتفاق افتاد؛

انفجار خودرو در ولایت هرات افغانستان/ ۷ تن کشته و ۵۳ تن زخمی شدند

انفجار خودرو در ولایت هرات افغانستان/ ۷ تن کشته و ۵۳ تن زخمی شدند
وقوع یک انفجار قدرتمند در نزدیکی یک پاسگاه پلیس در ولایت هرات افغانستان دست کم ۷ کشته و بیش از ۵۰ زخمی برجای گذاشت.

به گزارش اس.بی پرس، مقامات افغانستان اعلام کردند که شامگاه جمعه در پی انفجار یک خودروی بمب گذاری شده در نزدیکی یک پاسگاه پلیس در ولایت هرات واقع در غرب افغانستان دست کم ۷ تن کشته و حدود ۵۳ تن دیگر زخمی شدند.

 

«سید عبدالوحید قتالی» فرماندار ولایت هرات اعلام کرد که چندین زن و کودک در میان کشته شدگان هستند. وی افزود که دست کم ۵۳ تن از جمله غیرنظامیان و نیروهای امنیتی در اثر این انفجار زخمی شده‌اند.

 

قتالی همچنین گفت که در این انفجار ده‌ها خانه و فروشگاه خسارت دیده‌اند و نیروهای امداد و نجات برای کمک به مردمی که در زیر آوار گرفتار شده‌اند، به محل حادثه اعزام شدند.

 

تاکنون هیچکس مسئولیت این انفجار را برعهده نگرفته است؛ هرچند که مقامات محلی افغانستان طبق روال همیشه انگشت اتهام را به سوی گروه طالبان نشانه رفته‌اند.

 

گفتنی است، ساعاتی پیش در حادثه‌ای دیگر برخورد خمپاره به منطقه‌ای مسکونی در شهرستان «شولگره» واقع در ولایت بلخ افغانستان، ۲ نفر کشته و ۸ تَن هم زخمی شدند.

 

فرماندار «شولگره» در این خصوص گفت: «در حمله خمپاره‌ای به ۲ منزل مسکونی در این شهرستان، یک زن و یک کودک ۲ ساله کشته و ۸ نفر دیگر از این دو منزل زخمی شدند».

 

 

انتهای پیام/

منبع : mehrnews.com

نظرات شما

capcha