خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 9063
۱۳۹۹/۱۲/۲۳ - ۱۰:۰۷
رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان؛

توزیع میوه تنظیم بازار عید در سیستان و بلوچستان آغاز شد

توزیع میوه تنظیم بازار عید در سیستان و بلوچستان آغاز شد
رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت سیستان‌ و بلوچستان گفت: توزیع میوه شب عید شامل سیب و پرتقال از امروز/شنبه/ در شهرستان‌های این استان آغاز شد.

به گزارش اس.بی پرس، داود شهرکی با بیان اینکه تامین و ذخیره‌سازی ۷۵۰ تن میوه از نوع سیب درختی و پرتقال برای تنظیم بازار نوروز ۱۴۰۰ انجام شده اظهارداشت: امسال ۳۰۰ تن سیب درختی و ۴۵۰ تن پرتقال برای تنظیم بازار در سرخانه‌های سیستان و بلوچستان ذخیره‌سازی شده است.

 

وی با اشاره به اینکه با توجه به مشکلاتی از جمله شیوع آنفلوآنزا فوق حاد پرندگان در استان‌هایی که مبدا تامین مرغ سیستان و بلوچستان بودند افزود: وقفه‌ای در تامین انجام شده و تا بازگشت به شرایط عادی مرغ منجمد تنظیم بازار توزیع خواهد شد.

 

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت سیستان و بلوچستان گفت: بر اساس برنامه ریزی های انجام شده توسط ستاد تنظیم بازار، توزیع میوه شب عید با قیمت مصوب تا ۱۵ فروردین در سیستان و بلوچستان ادامه خواهد داشت.

 

وی قیمت هر کیلو سیب درختی و پرتقال برای تنظیم بازار نوروز را ۱۳ هزار تومان ذکر کرد و افزود: هدف از اجرای این طرح حمایت از تولید کننده داخلی و تنظیم بازار ایام نوروز است.

 

پذیرایی با میوه یکی از سنت‌های مهم میهمانی‌های ایرانی به شمار می‌رود و همین امر هم سبب شده به یکی از اقلام ثابت سبدهزینه‌های خانوار در عید بدل و نوسان و قیمت آن دارای اهمیت است.

 

 

انتهای پیام/

منبع : irna.ir

نظرات شما

capcha