خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 9099
۱۳۹۹/۱۲/۲۵ - ۰۹:۱۶
رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور خبر داد:

تخصیص ۷۶۰ میلیارد تومان برای مدرسه سازی در سیستان و بلوچستان

تخصیص ۷۶۰ میلیارد تومان برای مدرسه سازی در سیستان و بلوچستان
رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور گفت: ۷۶۰ میلیارد تومان اعتبار در سال جاری برای مدرسه سازی در سیستان و بلوچستان تخصیص یافته که در نوع خود بی نظیر است.

به گزارش اس.بی پرس، مهرالله رخشانی مهر صبح امروز در جلسه ویدئو کنفرانس آئین کلنگ زنی ۲۰۰ باب مدرسه در مناطق صعب العبور سیستان و بلوچستان اظهار داشت: روزانه حدود سه کلاس در سیستان و بلوچستان توسط اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس ساخته می‌شود اما هیچ تغییری در سرانه فضای آموزشی این استان به وجود نمی‌آید.

 

رئیس سازمان نوسازی توسعه و تجهیز مدارس کشور افزود: این در حالی است که بعد از زلزله کرمانشاه هر روز یک کلاس درس در این استان ساخته می‌شود و این موضوع سبب شد تا سرانه فضای آموزشی کرمانشاه ۰.۶ متر مربع افزایش یابد.

 

وی ادامه داد: در سال ۹۹ هزار و ۶۰ کلاس درس جدید تحویل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان شد که در این زمینه از تمامی ظرفیت‌ها و اعتبارات ملی و استانی و خیرین استفاده شد.

 

رخشانی مهر با اشاره به چند برابر شدن اعتبارات ملی و استانی و همچنین آورده خیرین برای مدرسه‌سازی در استان سیستان و بلوچستان گفت: در سال جاری ۷۶۰ میلیارد تومان اعتبار برای مدرسه سازی در سیستان و بلوچستان تخصیص یافت که در نوع خود بی نظیر است.

 

وی با بیان اینکه تمامی کلاس‌های خشت و گلی در سیستان و بلوچستان جمع آوری شده است، گفت: از نظر تأمین منابع مالی برای ساخت کلاس درس در سیستان و بلوچستان هیچ مشکلی وجود ندارد بلکه مشکل اصلی در بسیاری از مناطق صعب العبور این استان نبود امکان حضور پیمانکار است.

 

رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور تصریح کرد: محدودیت‌های عبور و مرور در برخی مناطق و همچنین صعب العبور بودن و نبود جاده دسترسی از جمله مشکلات پیش رو برای حضور پیمانکاران در برخی نقاط سیستان و بلوچستان است.

 

وی بیان کرد: تنها ۱۰ درصد مدارس سیستان و بلوچستان تخریبی است در حالی که میانگین کشوری در این زمینه ۱۹ درصد است بنابراین مشکل اصلی در این استان ایجاد فضاهای جدید آموزشی است که این مورد نیز به خوبی هدف گذاری لازم انجام شده است.

 

وی به تفاهم نامه بین سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس اشاره کرد و گفت: در قالب این تفاهم قرار است ۲۰۰ باب مدرسه در مناطق صعب العبور استان ساخته شود که اقدامات این چنینی تنها راه جمع آوری کلاس‌های یک تا سه کلاسه است.

 

 

انتهای پیام/

منبع : mehrnews.com

نظرات شما

capcha