خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 9108
۱۳۹۹/۱۲/۲۵ - ۱۱:۱۶
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای سیستان و بلوچستان خبر داد؛

افزایش 20 درصدی نرخ بلیط اتوبوس بین شهری در نوروز 1400

افزایش 20 درصدی نرخ بلیط اتوبوس بین شهری در نوروز 1400
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای سیستان و بلوچستان از افزایش 20 درصدی نرخ کرایه اتوبوس‌های بین شهری در ایام نوروز 1400 خبر داد.

به گزارش اس.بی پرس، ایوب کرد بیان کرد: طبق روال همه ساله به استناد شیوه نامه ابلاغی، به دلیل تردد یک سر خالی اتوبوس‌ها در ایام نوروز، نرخ بلیت این دسته از ناوگان حمل و نقل مسافری از 25 اسفندماه 99 تا 20 فرودین ماه 1400 با 20 درصد افزایش قیمت فروخته می‌شود.

 

وی گفت: کاهش شدید سفر‌ها از زمان شیوع بیماری کرونا و الزام ستاد ملی مقابله با کرونا در فاصله گذاری اجتماعی سبب شده در حال حاضر فقط نیمی از صندلی‌های اتوبوس‌ها فروخته شود.

 

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان سیستان و بلوچستان از استعلام وضعیت سلامت مسافران ناوگان حمل و نقل عمومی خبر داد و افزود: به منظور جلوگیری از شیوع ویروس کرونا و رعایت پروتکل های بهداشتی از اول آذرماه سالجاری مسافران ناوگان حمل و نقل عمومی ملزم به استعلام وضعیت سلامت خود در سامانه www.smartcard.rmto.ir شدند.

 

کرد اظهار داشت: در حال حاضر 899 دستگاه ناوگان اتوبوسی در سیستان و بلوچستان به هموطنان گرامی خدمات ارائه می دهند.

 

وی خاطر نشان کرد: سامانه تلفنی و پیامکی 141 به عنوان ابزارهای ارتباطی شهروندان جهت اطلاع یابی از آخرین وضعیت ترافیکی محورهای مواصلاتی، شرایط آب و هوایی، انسداد و رخدادهای جاده ای و ثبت  و رسیدگی به شکایات  مردمی در زمینه حمل و نقل جاده ای و راهداری است.

 

 

انتهای پیام/

منبع : farsnews.ir

نظرات شما

capcha