خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 9113
۱۳۹۹/۱۲/۲۵ - ۱۲:۳۳
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری سیستان و بلوچستان خبر داد؛

تمدید کارت‌های مرزنشینان تا پایان 1400

تمدید کارت‌های مرزنشینان تا پایان 1400
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری سیستان و بلوچستان گفت: براساس مصوبه هیئت دولت برای بهره‌مندی مرزنشینان از ظرفیت‌های مرزی کارت‌های الکترونیکی مرزنشینان تا پایان سال 1400 تمدید شد.

به گزارش اس.بی پرس، ماندانا زنگنه سروش در نشست بررسی مبادلات مرزی استان که در سالن جلسات این معاونت برگزار شد اظهار کرد: با فرارسیدن سال نو در راستای تامین اقلام مورد نیاز خانوار از جمله برنج، چای، دانه های روغنی، مغز گردو، بادام هندی، نهاده‌های دامی، دام زنده، گوشت گاو و گوساله تصمیم گرفته شد تا واردات این کالا های اساسی بدون الزام به ارائه گواهی سایر دستگاه‌ها از جمله گواهی GMP  انجام شود و در شبعه توزیع کشور به عرضه برسند.

 

وی با اشاره به اینکه تامین میوه های گرمسیری کشور یکی از پتانسیل هایی است که مرزهای استان در آن نقش مهمی ایفا می کنند اظهار داشت: برای تامین میوه های گرمسیری و نارنگی ایام نوروز مقرر شد تا از طریق شرکت های تعاونی مرزنشین و پیله وران و از محل ارز حاصل  صادرات سال‌های ۹۷ تا ۹۹ خود بدون الزام به ارایه گواهی سایر دستگاه‌ها از جمله گواهی GMP انجام شود.

 

زنگنه افزود: قرار است این میزان واردات و در شبکه توزیع کشور عرضه شود  و این واردات خارج از سهمیه ارزی و مقدار تعیین شده کشور باشد و از طرفی هم امکان واگذاری ارز حاصل از صادرات پیله وران و شرکت های تعاونی مرزنشین به سایر پیله وران و شرکت های تعاونی مرزنشین میسر شد.

 

 وی ادامه داد: در همین راستا تصمیم گرفته شده تا بازارچه های مرزی شرق کشور برای واردات کالا از تخفیف سود بازرگانی ۲۰ درصد برخودار شوند و از طرفی هم برای تسهیل در انجام واردات این کالاها کارت های الکترونیکی مبادلات مرزی مرزنشینان استان های مرزی از جمله سیستان و بلوچستان به صورت سیستمی تا پایان سال ۱۴۰۰ تمدید می شود.

 

 

انتهای پیام/

منبع : farsnews.ir

نظرات شما

capcha
محمدرضای میر
[1399/12/30 - 23:15]
س هنوز هیچ پولی به خاطر کارت مرزنیشین به ما‌ندادند وا از روستاهی افضل اباد هستیم ما با شیش بچه‌زن توی روستا هیچ درامدی نداریم شما را به خدا برای ما هم فکری کنید میر از زابل
محمدپیشان
[1400/01/02 - 22:26]
سلام شماره های صنعت ومعادن بجایی که پاسگو پاشد فقط هشدارصف انتظار یک نفریک ساعت طول می کشد بعدش هم قطع می کند
ابراهيم مهراني
[1400/01/21 - 05:46]
ازاستاندارشهرستان زابل تقاضا دارم که مرزنشینی افرادی که به خاطر یه لقمه نان به شهرستانها رفته اند برای کار ولی سکونت شان وزندگیشان درسیستان بخش پشت آب روستای ده خداصادق هست به خاطر وام های بنیاد قسط هایشان راپرداخت میکنیم دو ماه سه ماه شهرستان میمانیم وبعدش برمیگردیم سرخانه وزندگیمان اگر جنابعالی تشخیص می‌دهد که حق مانیست شما هر کاری که تو سیستان فراهم کردین برای ما،ما درخدمت شماهستیم. باتشکرازاستاندارزابل
فاروق پودات
[1400/01/22 - 03:24]
سلام. این کارت مرز نشینان من چند سال است برای خودم گرفتم. برای چه کاری به ما داده شده است جواب
حمزه اشترک
[1400/01/22 - 15:49]
براتعلی حیدری دلیر
[1400/02/03 - 04:15]
شهنوازی
[1400/02/04 - 21:22]
سلام
شهنوازی هستم از توابع روتک.کارت مرزنشینانی که سهمیه سوخت پنج خانوار در یک کارت واریز میشود دست سفیدریشان طایفه شهنوازی هستن
و ما از این سهمیه محروم هستیم
الله کمر این سفیدریشان رو بشکنه
الله ... رو خراب کنه که فقط به فکر پول هستن.
مسعود شهرکی
[1400/03/28 - 03:36]