خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 9115
۱۳۹۹/۱۲/۲۵ - ۱۲:۴۲
مدیرکل امور عشایری استان؛

۶۲۰ پروژه عشایری در سیستان و بلوچستان انجام شده است

۶۲۰ پروژه عشایری در سیستان و بلوچستان انجام شده است
مدیرکل امور عشایری سیستان و بلوچستان گفت:۶۲۰ پروژه در راستای آیین‌نامه سازماندهی عشایر در نقاط مختلف عشایری این استان امسال اجرا شده است.

به گزارش اس.بی پرس، حمید طوقی با بیان اینکه با اجرای این پروژه‌ها تعداد ۶۰ هزار خانوار عشایری از مزایای آن بهره‌مند شده‌اند افزود: بر اساس آیین‌نامه سازماندهی عشایر کشور مصوب هیت وزیران دستگاه‌های اجرایی موظف‌اند بخشی از اعتبارات خود را به صورت سالیانه در مناطق عشایری با اجرای پروژه‌های مورد نیاز مناطق عشایری هزینه و اجرا کنند که با پیگیری‌های انجام گرفته مبلغ ۱۶۶ میلیارد تومان برای اجرای پروژه جذب مناطق عشایری شده است.

 

وی تصریح کرد: در میان سایر ادارات کل عشایری کشور بیشترین میزان اعتبارات جذب شده مربوط به امور عشایر سیستان و بلوچستان است که عمدتا شامل تامین آب و آبرسانی پروژه‌های آبخیزداری، بازگشایی و نگهداری راه، ساخت و تامین مسکن، برق رسانی، ساخت استخر، بهسازی چشمه و قنات، ساخت و بازسازی فضاهای آموزشی، آموزش عشایر، تجهیز خانه ورزش، توزیع چادر، ساخت سرویس بهداشتی، واکسیناسیون دام، اعطای تسهیلات و کمک‌های مومنانه است.

عشایر سیستان و بلوچستان با جمعیتی بیش‌از ۱۰۲ هزار نفر دارای ۹۰۰ هزار راس دام هستند که ۲۵ درصد تولیدات دامی این استان را تامین می‌کنند.

 

سیستان و بلوچستان با ۲ میلیون و ۷۷۵ هزار و ۱۴ نفر جمعیت و ۱۸۸ هزار و ۲۲۲ کیلومتر مربع وسعت پهناورترین استان کشور شناخته می شود که بر اساس آمارهای موجود افزون بر ۵۱ درصد جمعیت استان در روستاها و بقیه در شهرها سکونت دارند.

 

این استان دارای ۲۰ شهرستان است و افزون بر ۱۳۰۰ کیلومتر مرز زمینی با کشورهای افغانستان و پاکستان و ۳۱۰ کیلومتر مرز دریایی در دریای عمان دارد.

 
 
انتهای پیام/

منبع : irna.ir

نظرات شما

capcha