خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 9137
۱۳۹۹/۱۲/۲۷ - ۰۸:۳۷
فرماندار:

۲۵درصد از داوطلبان انتخابات شوراها در دلگان را بانوان تشکیل می‌دهند

۲۵درصد از داوطلبان انتخابات شوراها در دلگان را بانوان تشکیل می‌دهند
فرماندار دلگان سیستان و بلوچستان گفت: ۷۶ نفر برای‌داوطلبی ششمین دوره انتخابات شورای اسلامی شهر در ۲ شهر گلمورتی و چگردک نام‌نویسی کرده‌اند که ۲۵ درصد از این افراد را بانوان و هشت درصد را خانواده شهدا، ایثارگران و جانبازان تشکیل می‌دهند.

به گزارش اس.بی پرس، مجتبی شجاعی بیان کرد: از تعداد ۷۶ نفر داوطلب نام‌نویسی که بیشترین تعداد در طول ادوار انتخابات شوراهای اسلامی شهر در دلگان بوده، ۵۷ نفر را آقایان و ۱۹ نفر را بانوان تشکیل می‌دهند.

 

وی با اشاره به اینکه برای نخستین بار ۲۵ درصد افرادی که نام‌نویسی کرده‌اند را خانم‌ها تشکیل می‌دهند افزود: این مهم نشان از بلوغ سیاسی و مسوولیت پذیری اجتماعی بالا در جامعه شهری دلگان است.

 

فرماندار دلگان خاطرنشان کرد: در حالی ۷۶ نفر در این دوره داوطلب شده‌اند که در دوره پنجم ۲۶ و در دوره چهارم ۲۷ نفر ثبت نام کننده در این شهرستان بوده‌اند که این تعداد بیش از ۲۷۰ درصد نسبت به دوره گذشته رشد داشته است. 

 

وی بیان کرد: در بین افرادی که نام‌نویسی کرده‌داند ۲ نفر مدرک دکتری، ۹ نفر کارشناسی ارشد، ۴۷ نفر کارشناسی و بقیه مدرک حوزوی و  کاردانی دارند.

 

شجاعی ادامه داد: همچنین گروه سنی در بازه ۳۵ تا ۴۵ سال و بیشترین استقبال ثبت‌نام‌کنندگان از بین فرهنگیان، کارکنان ادارات و مشاغل آزاد بوده است.

 

وی تصریح کرد: برای نخستین بار هشت درصد کل ثبت‌نام‌کنندگان را خانواده معزز شهدا، ایثارگران و جانبازان تشکیل می‌دهند که این افتخاری برای شهرستان ولایتمدار و شهیدپرور و لاله‌خیز دلگان است.

 

فرماندار دلگان با بیان اینکه در شهر گلمورتی درصد استقبال نسبت به کرسی ۸۰۰ درصد و در چگردک ۱۴۰ درصد نسبت به کرسی بوده اظهارداشت: با هماهنگی ستاد انتخابات سیستان و بلوچستان بسترها را برای برگزاری انتخابات فراهم کرده‌ایم.

 

وی خاطرنشان کرد: آنچه برای ما مهم است تحقق منویات رهبر معظم انقلاب مبنی بر برگزاری هر چه پرشورتر انتخابات و بر این اساس تمام تلاش خود را خواهیم داشت انتخابات با سطح مشارکت حداکثری را برگزار کنیم.

 

شجاعی با بیان اینکه رسیدگی به صلاحیت داوطلبان از طریق فرمانداری‌، تشکیل هیات‌های مربوطه و استعلامات چهارگانه انجام می‌شود تاکید کرد: این فرآیند به مدت ۲۹ روز در فرمانداری‌ها انجام می‌شود.

 

ثبت نام داوطلبان شورای اسلامی شهر از ۲۰ اسفند به مدت هفت روز انجام شد و نام نویسی داوطلبان شورای اسلامی روستا به مدت یک هفته از ۱۶ تا ۲۳ فروردین ۱۴۰۰ انجام خواهد شد. 

 

سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ در سراسر کشور برگزار می شود.

 

 

انتهای پیام/

منبع : irna.ir

نظرات شما

capcha