خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 9186
۱۴۰۰/۰۱/۰۱ - ۱۴:۱۸
رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان؛

۴ مرکز تحقیقات دانشگاه علوم پزشکی زاهدان صاحب ردیف مستقل بودجه ای شدند

۴ مرکز تحقیقات دانشگاه علوم پزشکی زاهدان صاحب ردیف مستقل بودجه ای شدند
رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان با بیان اینکه برای اولین بار ۴ مرکز تحقیقات در دانشگاه علوم پزشکی زاهدان صاحب ردیف مستقل بودجه ای شدند گفت: درج نام ۴ مرکز تحقیقاتی در لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ مشکلات اعتباری این مراکز را تا حدود زیادی بر طرف خواهد کرد.

به گزارش اس.بی پرس، دکتر سید محمد هاشمی شهری افزود: مرکز تحقیقات ارتقاء سلامت زاهدان، مرکز تحقیقات بیماری های عفونی و گرمسیری، مرکز تحقیقات سلامت کودکان و نوجوانان و مرکز تحقیقات سل مقاوم به درمان ۴ مرکزی هستند که با پیگیری ها و رایزنی های متعدد و برای اولین بار در لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ صاحب ردیف اعتباری ثابت شدند.

 

وی افزود: با وجود اینکه سال ها از صدور موافقت اصولی این مراکز می گذرد اما پیگیری‌های مستمر برای اختصاص ردیف بودجه ای برای این مراکز تاکنون ناکام مانده بود و مجبور بودیم تا هزینه های توسعه، هزینه های جاری و هزینه های تحقیقاتی این مراکز را از سر جمع اعتبارات داخلی دانشگاه تامین کنیم.

 

وی با تشکر از مجموعه سازمان مدیریت و برنامه ریزی، وزیر بهداشت و رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی این موفقیت را به مردم سیستان و بلوچستان، خانواده بزرگ دانشگاه علوم پزشکی زاهدان و به خصوص محققان دانشجویان و اعضای هیئت علمی دانشگاه تبریک گفت. 

 

به گفته دکتر هاشمی شهری تثبیت جایگاه تشکیلاتی مراکز تحقیقاتی علاوه بر اینکه امکان جذب و بکار گیری اعضاء هیئت علمی پژوهشی را برای دانشگاه علوم پزشکی زاهدان فراهم خواهد کرد، باعث دلگرمی بیشتر محققان و دانشمندان حوزه سلامت در دانشگاه علوم پزشکی زاهدان خواهد شد و ثمرات ارزشمند این اتفاق در افزایش تولیدات علمی و حضور پر رنگ ‌تر دانشگاه در حوزه فناوری و سلامت نمود پیدا خواهد کرد.

 

شایان ذکر است در حال حاضر دانشگاه علوم پزشکی زاهدان دارای ۱۲ مرکز تحقیقاتی می باشد و بعد از تصویب  راه اندازی دو مرکز تحقیقات توانبخشی و تحقیقات غذا و دارو در آخرین جلسه هیئت رئیسه دانشگاه در سال ۱۳۹۹،  صدور ردیف مستقل بودجه ای برای چهار مرکز تحقیقاتی قبلی، اتفاق مهم و زیربنایی دیگری در حوزه تحقیقات و فناوری سلامت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان است که در آخرین روزهای سال جاری اتفاق افتاد.

 

 

انتهای پیام/

منبع : isna.ir

نظرات شما

capcha