خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 9192
۱۴۰۰/۰۱/۰۱ - ۱۸:۱۱
اظهاراتی که محصور در بعد زمان و مکان نیستند

توصیه حاج همت به افسران جنگ نرم/ ضد کمین باید با کمین درگیر شود/ راه‌های ورودی دشمن را ببندید

توصیه حاج همت به افسران جنگ نرم/ ضد کمین باید با کمین درگیر شود/ راه‌های ورودی دشمن را ببندید
حاج ابراهیم همت در اظهاراتی که برای افسار جنگ نرم هم خیلی مفید و راه گشا است، می‌گوید: در هر نقطه که استقرار پیدا کردید باید آن‌قدر دورتادور خودتان را پاک‌کنید و هوشیار باشید که دشمن نتواند به خطتان بزند، راه‌های ورودی دشمن را ببندید.

به گزارش خبرنگار اس.بی پرس، شهید بزرگوار حاج ابراهیم همت در ویدئویی که این روزها در صفحات اجتماعی بیشتر دیده می‌شود، در سخنرانی برای رزمندگان هشت سال دفاع مقدس توصیه‌های مهمی را مطرح می‌کند.

 

این مطالب ازآنجاکه چندی پیش رهبر معظم انقلاب نقشه راه و مأموریت مهم افسران جنگ نرم را تعریف کردند، برای فعالان رسانه‌ای و رسانه‌ها بسیار مهم خواهد بود.

 

این توصیه‌ها که گویا گرد زمان بر آن‌ها نمی‌نشیند و همواره تازه و راهبردی است، به این شرح است:

 

«در این زمینه حرکت بسیار مهم است. به همه گردان‌ها تذکر داده‌شده است که دسته‌های ویژه ضد کمینشان جلو راه بیفتند برای برخورد با کمین و اگر ضد کمین با کمین درگیر شد، گردان به‌هیچ‌وجه درگیر نمی‌شود.

 

بگذارید ضد کمین درگیر شود {که درنهایت} دوتا حالت دارد، یا اینکه به‌محض درگیری با کمین زمین اجازه می‌دهد شما عبور کنید، اگر زمین اجازه نمی‌دهد شما عبور کنید، بایستید تا درگیریشان تمام شود و سپس شما عبور کنید.

 

در طول مسیر تا به دشمن می‌رسید باید تمام سنگرها دقیق و تک‌تک پاک‌سازی شوند.

 

مطلب مهم دیگر الحاق در جناحین با گردان‌هایی که در حال انجام عملیات هستند.

 

و ارجح مطالب؛ در هر نقطه که استقرار پیدا کردید باید آن‌قدر دورتادور خودتان را پاک‌کنید و هوشیار باشید که دشمن نتواند به خطتان بزند، راه‌های ورودی دشمن را ببندید.»

 


طبق فرمایشات مقام معظم رهبری و گفته‌های حاج همت، حرکت در حوزه اطلاع‌رسانی و بصیرت افزایی بسیار مهم است. افسران جنگ نرم نباید دست روی دست بگذارند. این افسران باید همچون دسته‌های ضد کمین جلو حرکت کنند و با تهاجم فرهنگی، لجن پراکنی های دشمن و عملیات روانی رسانه‌های معاند مقابله کنند.

 

این افسران آن‌قدر باید خوب عمل کنند که مخاطبان و کاربران عادی فضای مجازی که اغلب مصرف‌کننده هستند بدون درگیری با دشمن، مسیر را عبور کرده و به مقصد برسند. درواقع مسیری که کاربران فضای مجازی هرروز در آن قرار می‌گیرند باید توسط افسران جنگ نرم همواره مهیای عبور باشد.


نباید هیچ جای سؤال، عدم شفافیت و نقطه کوری در مسائل مهم کشور و جامعه در ذهن مردم باقی بماند. افسران جنگ نرم و رسانه‌ها باید تمام تلاش خود را بکنند که تک‌تک سنگرهای ابهام و سؤال فتح شود و مخاطبان بدون کوچک‌ترین شک و شبهه‌ای، در مقابل دروغ‌پراکنی‌های معاندین واکسینه شوند.

 

افسران جنگ نرم، خبرنگاران، صفحات اجتماعی پرمخاطب و رسانه‌های مختلف باید هم‌زمان خود را بشناسند و به آن‌ها در این مسیر ملحق شوند. هم‌افزایی، به قدرت و سرعت بیشتری منجر می‌شود.

 

راه‌های ورودی دشمن را باید بست. صداوسیما و رسانه‌های مطرح کشور باید در مواجهه با حوادث بزرگ سریعاً وارد عمل بشوند و جای هیچ‌گونه عملیات روانی و سوءاستفاده رسانه‌ای را به معاندان ندهند. در اکثر مواقع سانسور کردند موجب خشم مخاطبان شده است، مخصوصاً در این روزگار که در کمترین زمان ممکن کاربران به اطلاعات گسترده‌ای دسترسی خواهند داشت.


download

download

منبع : sbpress.ir

نظرات شما

capcha