خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 9195
۱۴۰۰/۰۱/۰۲ - ۱۰:۱۵
مدیرکل میراث فرهنگی استان؛

موزه‌ها و سایت‌های باستانی سیستان و بلوچستان در نوروز فعال است

موزه‌ها و سایت‌های باستانی سیستان و بلوچستان در نوروز فعال است
مدیرکل میراث فرهنگی سیستان و بلوچستان گفت: موزه‌ها و سایت‌های باستانی استان در تعطیلات نوروز ۱۴۰۰ فعال بوده و با کیفیت بهتر و بیشتری خدمات ارائه می‌دهند.

به گزارش اس.بی پرس، علیرضا جلالزایی بیان کرد: ساعت کاری موزه‌ها افزایش یافته و این مسیرها به عنوان مسیرهای گردشگری در قالب موزه، اکوموزه، سایت‌های باستانی و باستان‌شناسی و سایت‌های طبیعی جاذبه‌های گردشگری سیستان و بلوچستان را به دیگران معرفی می‌کند.

 

وی افزود: ۹ موزه در سیستان و بلوچستان فعال بوده که شامل موزه منطقه‌ای جنوب شرق در زاهدان، موزه مردم‌شناسی سیستان، موزه شهر سوخته، موزه قرآن و عترت ایرانشهر، موزه پست و ارتباطات زاهدان، موزه محلی سرباز، موزه محلی سراوان، موزه زنده سفال کلپورگان یا موزه خاک و موزه محلی چابهار است.

 

نقش حیاتی موزه‌ها در جوامع بشری نقشی بدیع، ماندگار پدیده های فرهنگی است. موزه‌ها با حفظ و زنده نگهداشتن آثار فرهنگی به جا مانده از تمدن‌ها و پیشینیان می‌توانند در تقویت هویت ملی و فرهنگی جامعه نقش بسزایی ایفا کند. امروزه موزه ها و مراکز فرهنگی در ارتقا دانش بشری و نیز گسترش علم و پایدارسازی آموزش که به تعبیری آموزش مستمر است، یکی از نهادهای اجتماعی موثر به شمار می‌روند. 

 

 

انتهای پیام/

منبع : irna.ir

نظرات شما

capcha

داغ های مجازی

همچنان یکی از بیشترین حقوق‌های تاریخ فوتبال را دریافت

میزان دارایی کریس رونالدو لو رفت

مراقب تبلیغات دروغین مجرمان سایبری باشید

هشدار پلیس به نصب برنامه از گوگل

به اتهام قتل پدرخوانده‌اش

حمید صفت تسلیم رأی دادگاه شد