خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 9212
۱۴۰۰/۰۱/۰۳ - ۰۹:۱۲
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی سیستان و بلوچستان:

نمایشگاه‌ها، پویش‌ها و رقابت‌های مجازی برای معرفی استان برگزار می‌شود

نمایشگاه‌ها، پویش‌ها و رقابت‌های مجازی برای معرفی استان برگزار می‌شود
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی سیستان و بلوچستان گفت: برگزاری نمایشگاه‌های مجازی برای نوروز ۱۴۰۰ برنامه‌ریزی و رقابت‌ها و پویش‌هایی برای معرفی جاذبه‌های تاریخی و مکان‌های گردشگری این استان در نظرگرفته شده ‌است.

به گزارش اس.بی پرس، علیرضا جلالزایی با بیان اینکه سال گذشته نوروزخانه به عنوان یک پایلوت خوب در زمینه گردشگری از سوی سیستان و بلوچستان پیشنهاد و در کشور اجرایی شد اظهارداشت: در گردشگری مجازی بسیاری از جاذبه‌های گردشگری استان و آثار تاریخی را از طریق فضای مجازی معرفی کردیم.

 

وی با اشاره به اینکه افرادی که علاقمند به سفر به سیستان و بلوچستان بودند و به دلیل کرونا امکان سفر به این استان را نداشتند از طریق فضای مجازی توانستند از جاذبه‌های طبیعی منطقه بهره‌مند شوند افزود: همچنین رقابت‌هایی در زمینه فرهنگ و جاذبه‌های گردشگری این منطقه مطرح و علاقمندان در این زمینه حضور و به سه نفر از افرادی که پاسخ صحیح داده بودند به همراه خانواده در نخستین فرصت اقامت در یکی از شهرستان‌ها به صورت دلخواه داده‌ شد.

 

مدیرکل میراث فرهنگی سیستان و بلوچستان تصریح کرد: با راه‌اندازی کمپین گردشگری «سیستان را ببینیم و بلوچستان را بشنویم» اقدامات زیادی برای معرفی استان در فضای مجازی انجام شده است و به توسعه صنعت گردشگری این استان در فضای مجازی کمک می‌کند.

 

وی با اشاره به اینکه غالب مردم امروز در فضای مجازی حضور دارند که با بهره‌گیری از این ظرفیت می‌توان جاذبه‌های گردشگری سیستان وبلوچستان را به آن‌ها معرفی کرد بیان کرد: ما هم تلاش کردیم ظرفیت‌های میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان را از طریق فضای مجازی به علاقمندان نشان دهیم.

 

جلالزایی با تاکید براینکه راه نرفته زیادی در زمینه معرفی سیستان و بلوچستان وجود دارد که امیدواریم بتوانیم با برنامه‌ریزی‌های صحیح، مدون و همه‌جانبه در این عرصه از اندیشه فرهیختگان استفاده و برای توسعه استان قدم برداریم گفت: رسالت اصلی اداره کل میراث فرهنگی از بالا تا پایین توسعه صنعت گردشگری این استان است که به عنوان سند بالادستی به ما منعکس می‌شود و ما موظف به اجرا آن هستیم که می‌تواند آینده گردشگری منطقه را رونق و باور مردمان را در این زمینه توسعه دهد.

 

 

انتهای پیام/

منبع : irna.ir

نظرات شما

capcha

داغ های مجازی

همچنان یکی از بیشترین حقوق‌های تاریخ فوتبال را دریافت

میزان دارایی کریس رونالدو لو رفت

مراقب تبلیغات دروغین مجرمان سایبری باشید

هشدار پلیس به نصب برنامه از گوگل

به اتهام قتل پدرخوانده‌اش

حمید صفت تسلیم رأی دادگاه شد