خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 9242
۱۴۰۰/۰۱/۰۴ - ۱۲:۱۹
مدیر جهاد کشاورزی ایرانشهر در جنوب سیستان و بلوچستان؛

برداشت خیار گلخانه‌ای در ایرانشهر از مرز ١١ هزار تن گذشت

برداشت خیار گلخانه‌ای در ایرانشهر از مرز ١١ هزار تن گذشت
مدیر جهاد کشاورزی ایرانشهر در جنوب سیستان و بلوچستان گفت: از آغاز برداشت خیار گلخانه‌ای در این شهرستان تا کنون افزون‌بر ١١ هزار تن محصول برداشت و روانه بازار مصرف شده است.

به گزارش اس.بی پرس، مجید فیاضی بیان کرد: امسال بیش از  ۶٠ هکتار از زمین های شهرستان ایرانشهر به کشت محصول خیار گلخانه ای اختصاص یافته است.

 

وی زمان کشت محصول خیار گلخانه ای در ایرانشهر را مهر عنوان کرد و گفت: برداشت این محصول گلخانه ای پس از گذشت ۴۰ روز از زمان کاشت آن آغاز می شود.

 

مدیرجهاد کشاورزی ایرانشهر متوسط برداشت خیار گلخانه ای در هر هکتار را در این شهرستان افزون‌بر ١٨٠ تن ذکر کرد و افزود: پیش‌بینی می شود تا پایان فصل برداشت بیش از ١٢ هزار تن خیار از سطح گلخانه های ایرانشهر برداشت شود.

 

وی بیان کرد: نوبرانه بودن محصول، استقبال خوب خریداران و سود دهی بالا و افزایش تولید درسطح موجب شده که کشاورزان ایرانشهری هر ساله بخشی از زمین های خود را به کشت این محصول اختصاص دهند.

 

فیاضی اظهارداشت: کشت محصول خیار گلخانه ای در ایرانشهر برای نخستین بار در سال ۱۳۷۸ در نیم هکتار بصورت آزمایشی و آموزشی از سوی مرکز تحقیقات کشاورزی انجام شد که با توجه به قابلیت های شهرستان در بخش کشاورزی و سود دهی خوب محصولات غیر فصل، کشاورزان تشویق به کشت محصول خیار گلخانه ای شدند. 

 

وی افزود: بیش از ۵٠٠ نفر بصورت مستقیم و غیرمستقیم درکار تولید خیار گلخانه ای درایرانشهر مشغول بکار هستند. 

 

 

انتهای پیام/

منبع : irna.ir

نظرات شما

capcha