خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 9243
۱۴۰۰/۰۱/۰۴ - ۱۲:۲۴
نماینده مردم خاش خبر داد؛

ضرورت توسعه محورهای مواصلاتی در سیستان و بلوچستان

ضرورت توسعه محورهای مواصلاتی در سیستان و بلوچستان
نماینده مردم خاش، میرجاوه، بخش های نصرت آباد و کورین بر ضرورت توسعه محورهای مواصلاتی و اصلاح نقاط حادثه خیز استان سیستان و بلوچستان تاکید کرد.

به گزارش اس.بی پرس، اسماعیل حسین زهی بیان کرد: استان سیستان و بلوچستان جزو پهناورترین استان‌های کشور است، اما سهم بسیار اندکی از بزرگراه دارد و به همین دلیل سالانه ده‌ها تن از هم استانی‌های عزیز در جاده‌های غیر استاندارد جان خود را از دست می‌دهند.

 

وی با اشاره به اینکه توسعه محورهای مواصلاتی سیستان و بلوچستان از جمله مهم‌ترین مطالبه مردم این استان است، افزود: همچنین توسعه محورهای مواصلاتی منتهی به خاش به عنوان چهار راه استان و تکمیل باند دوم محورهای «خاش- زاهدان» و «خاش-ایرانشهر» از مطالبات دیرینه مردم حوزه انتخابیه بنده است.

 

عضو مجمع نمایندگان استان سیستان و بلوچستان ادامه داد: خوشبختانه، در سفر وزیر راه به حوزه انتخابیه خاش علاوه بر افتتاح ۱۸ کیلومتر از بزرگراه «زاهدان-نصرت آباد-بم»، دستور آغاز عملیات اجرایی ۴۲ کیلومتر از باند دوم بزرگراه خاش-زاهدان (حدفاصل پلیس راه خاش) و ۴۱ کیلومتر از باند دوم بزرگراه «خاش-ایرانشهر» حدفاصل «پیگل» نیز صادر شد.

 

وی تصریح کرد: تکمیل کریدور «بندر عباس- تفتان-زاهدان-میلک» به عنوان مسیر ترانزیتی جدید نیز در حال احداث است که این پروژه ضرورتی اجتناب ناپذیر برای توسعه‌ی منطقه به شمار می‌آید.

 

حسین زهی بیان کرد: احداث جاده اصلی «خاش - روتک» نیز دیگر مطالبه به حقی است که خوشبختانه از پیشرفت قابل توجه‌ای برخوردار است اما برای تسریع در روند اجرای پروژه نیازمند نگاه ویژه دولت هستیم.

 

وی گفت: در راستای تکمیل محورهای روستایی عملیات اجرایی محور «نصرت آباد-حصارویه» و همچنین محور مواصلاتی «گراغه» نیز در آینده نزدیک آغاز می‌شود.

 

نماینده مردم خاش، میرجاوه، بخش‌های نصرت آباد و کورین اظهار کرد: تصادفات جاده‌ای در مسیرهای مواصلاتی استان سیستان و بلوچستان که منجر به کشته شدن تعداد بسیاری از هم استانی‌ها می‌شود خود گواه اهمیت اتمام هرچه سریع‌تر این پروژه‌ها است.

 

 

انتهای پیام/

منبع : mehrnews.com

نظرات شما

capcha