خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 9246
۱۴۰۰/۰۱/۰۴ - ۲۲:۳۱
گستاخی یک شاعر افغانستانی نسبت به ایران

«شهر که خلوت بشه، قورباغه هفت‌تیرکش میشه» بر ماجرای مراسم افتتاح بند کمال خان حاکم است

«شهر که خلوت بشه، قورباغه هفت‌تیرکش میشه» بر ماجرای مراسم افتتاح بند کمال خان حاکم است
ماجرای افتتاح بند کمال خان و شعر خوانی یک شاعر معلوم‌الحال علیه ایران و مردمان ایران‌زمین هر انسان آشنا به ادبیات را یاد این ضرب‌المثل می‌اندازد که «شهر که خلوت بشه، قورباغه هفت‌تیرکش میشه»...

به گزارش خبرنگار اس.بی پرس، از زمان‌های قدیم همیشه صحبت از احترام به بزرگ‌ترها و پیشکسوت‌ها در هر محفل و مکان و مجتمعی بوده و تقریباً همه با این جمله آشنا هستیم که: «پامون رو نباید جلوی بزرگ‌ترها دراز می‌کردیم…» یا اگر بخواهیم از ضرب‌المثل مهم‌تری استفاده کنیم، همان پایمان را نباید از گلیم درازتر کنیم است…

 

پیش‌ازاین هم گفتیم باید هوشیار بود که بند کمال خان دستمایه تفرقه بین ملت‌های ایران و افغانستان نشود؛ هرچند امروز در یک عمل کاملاً از پیش برنامه‌ریزی‌شده شعری کاملاً توهین‌آمیز به ایران و ایرانی در مراسم افتتاح بند کمال خان در ولایت نیمروز خوانده شد که سروصدای بسیاری در فضای مجازی کرد و خشم بسیار از هم‌وطنانمان را برانگیخت.

 

انفعال مسئولان ایرانی توهین به مردم کشورمان است

اینکه مدت‌هاست ماجرای بند کمال خان و تبلیغات گسترده افغانستان برای مهم جلوه دادن این سد در کانال‌های تلویزیونی و شبکه‌های اجتماعی و فضای مجازی مدام تکرار می‌شود معلوم و مشخص است اما اینکه مسئولان داخلی، از استاندار سیستان و بلوچستان گرفته تا وزیر نیرو و وزیر جهاد و همچنین رئیس‌جمهور روحانی، هیچ واکنشی از خود نشان نمی‌دهند جای سؤال است.

 

همه می‌دانند اگر آب به تالاب هامون نرسد ریز گردها مردم را خفه می‌کنند. همه می‌دانند حیات سیستان به آب بستگی دارد. همه می‌دانند کسب‌وکار اکثر مردمان این منطقه کشاورزی و دامداری است، چرا هیچ مسئولی واکنشی از خود نشان نمی‌دهد؟

 

شهر که خلوت بشه، قورباغه هفت‌تیرکش میشه

وقتی مسئولان ایران، خاک دلیران و ... سکوت پیشه کردند تا مسئولان کشوری جنگ‌زده که در این سال‌ها دستش برای کمک به سمت این همسایه کهن خود دراز بوده است، زبان‌درازی کنند، موجب می‌شود پاها فراتر از گلیم‌ها برود، باعث می‌شود احترام بزرگ‌تر فراموش شود و این‌گونه است که قورباغه هم هفت‌تیرکش می‌شود.


 


download

منبع : sbpress.ir

نظرات شما