خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 9276
۱۴۰۰/۰۱/۰۷ - ۱۰:۳۹
فرمانده انتظامی استان؛

افزون‌بر یک تن موادمخدر در سیستان و بلوچستان کشف شد

افزون‌بر یک تن موادمخدر در سیستان و بلوچستان کشف شد
فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان گفت: افزون‌بر یک تن انواع مواد افیونی توسط پلیس مبارزه با مواد مخدر شهرستان خاش کشف شد.

به گزارش اس.بی پرس، سردار احمد طاهری بیان کرد: در عملیات مقتدرانه جان برکفان پلیس مبارزه با مواد مخدر شهرستان خاش، قاچاقچی مواد مخدر در مسیر خاش - سراوان شناسایی و در مخفیگاهش دستگیر شد.

 

وی ادامه داد: در این عملیات ضربتی و هوشمندانه ضمن توقیف یک دستگاه خودروی پژو ۴۰۵ در بازرسی از محل و مخفیگاه سوداگر مرگ یک تن و ۲۱۹کیلو و ۱۰۰ گرم تریاک و سه  کیلو و۱۰۰گرم حشیش کشف و ضبط شد.

 

سیستان و بلوچستان با وجود همجواری با ۲ کشور افغانستان و پاکستان به سبب داشتن مردمانی وفادار و وطن پرست، نیروهای جان برکف مرزبانی، انتظامی و نهادهای امنیتی و نظامی از امنیت مطلوبی برخوردار و در خط مقدم مبارزه با موادمخدر و در صدر جدول کشفیات این ماده خانمان‌سوز قرار دارد.

 

جمهوری اسلامی ایران پیشروترین کشور جهان در مبارزه با موادمخدر و سیستان و بلوچستان نیز خط مقدم جبهه مبارزه با این مواد خانمان‌سوز در ایران و جهان است.

 

کشور پهناور ایران اسلامی از جمله استان سیستان و بلوچستان به سبب موقعیت خاص جغرافیایی به عنوان یکی از دروازه های اصلی قاچاق کالا، موادمخدر و انسان همواره مورد طمع سودجویان و قاچاقچیان قرار دارد.

 

همجواری با ۲ کشور پاکستان و افغانستان از یکسو و دسترسی به آب های آزاد جهانی از سوی دیگر دشمنان ایران اسلامی را برآن داشته تا با بهره گیری از مافیای قاچاق، از یک طرف جوانان بیکار را با وعده های فریبنده به سمت حمل و توزیع موادمخدر جذب و از سوی دیگر آینده سازان این مملکت را به دام اعتیاد گرفتار کنند. 

 

مافیای قاچاق به سو استفاده از موقعیت مرزی و قرار گرفتن ایران در همسایگی بزرگترین تولید کننده موادمخدر به تکاپو انداخته تا با رواج قاچاق موادمخدر، انسان، سوخت، سلاح و کالا به سودهای کلان دست یابند و با بکارگیری اشرار و تروریستها امنیت مناطق مرزی را به مخاطره اندازند.

 

 

انتهای پیام/

منبع : irna.ir

نظرات شما

capcha