خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 9282
۱۴۰۰/۰۱/۰۷ - ۱۳:۴۵
مدیر مرکز نوآوری پارک علم وفناوری سیستان‌وبلوچستان:

۲۸ میلیارد ریال تسهیلات به شرکت‌های خلاق پارک علم وفناوری پرداخت شد

۲۸ میلیارد ریال تسهیلات به شرکت‌های خلاق پارک علم وفناوری پرداخت شد
مدیر مرکز نوآوری پارک علم وفناوری سیستان‌وبلوچستان از ارائه تسهیلات ۲۸ میلیارد ریالی به شرکت‌های صنایع خلاق این استان طی سه سال گذشته خبر داد.

به گزارش اس.بی پرس، فرید شاهمرداری بیان کرد: هم‌اینک ۸۶ شرکت و تیم در حوزه صنایع خلاق و نوآور در پارک علم‌ و فناوری سیستان و بلوچستان مشغول به فعالیت هستند که ۴۰ واحد و هسته در حوزه صنایع و هنرهای دستی، ۱۴ شرکت معماری و طراحی شهری، ۱۵ شرکت و تیم تولید محتوا، ۱۱ شرکت فناوری‌های اجتماعی و ۶ مرکز تولید انیمیشن و بازی‌سازی است.

 

وی افزود: هم‌اینک افزون‌بر ۵۰۰ نیروی جوان و متخصص در قالب۵۴ واحد و ۲۸ هسته نوآور مشغول فعالیت هستند که این آمار در حال افزایش است و ما نیز در نظر داریم تا با گسترش فضای محیطی و منابع مالی حمایت‌های خود از شرکت‌ها را افزایش دهیم.

 

مدیر مرکز نوآوری پارک علم و فناوری سیستان‌وبلوچستان گفت: این پارک در سال ۹۷ تنها موفق به پرداخت رقمی افزون‌بر چهار میلیارد ریال تسهیلات به این شرکت‌ها شد که با توجه به نوپا و ناشناخته بودن صنایع خلاق در استان به هیچ وجه جوابگوی نیاز این شرکت‌ها نبود اما به فضل الهی و جدی‌تر شدن کار این شرکت‌ها و حمایت‌هایی که از سوی مسوولان انجام شد تا سال گذشته بیش از ۲۸ میلیارد ریال تسهیلات کم‌بهره واگذار کرده‌ایم.

 

وی خاطرنشان کرد: هم‌اینک نیز این ظرفیت وجود دارد تا ضمن حمایت از ایده‌های خلاق و نوآور و واگذاری فضای استقرار، خدمات مشاوره تخصصی، حقوقی، مالی، مالیاتی و حسابداری به شرکت‌ها، تسهیلات لازم بسته به نوع طرح‌ها را به علاقه‌مندان و فعالان صنایع خلاق و واحدهای نوآور پرداخت کنیم.

 

شاهمرادی تصریح کرد: در کنار ارائه تسهیلات به شرکت‌های خلاق، بحث آموزش نیز جزو برنامه‌های این مرکز بوده که در مجموع تا سال گذشته۴۲۰ دوره آموزشی در سطوح مختلف برگزار شد که کیفیت و کمیت آن در سال ۱۴۰۰ نیز با برنامه‌ریزی انجام شده رشد قابل ملاحظه‌ای خواهد داشت.

 

وی ادامه داد: تاکنون ۳۴ شرکت خلاق در سیستان وبلوچستان مجوز فعالیت گرفته‌اند که پرونده ۱۵ شرکت دیگر نیز در دست بررسی است و امیدواریم روند تائید آنها نیز به زودی اتمام یافته و به این چرخه اضافه شوند.

 

 

انتهای پیام/

منبع : irna.ir

نظرات شما

capcha