خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 9306
۱۴۰۰/۰۱/۰۹ - ۰۸:۴۹
دبیر شورای‌عالی مناطق آزاد کشور؛

مسیر توسعه مناطق آزاد کشور هموار شده است

مسیر توسعه مناطق آزاد کشور هموار شده است
دبیر شورای‌عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور با بیان اینکه افتتاح‌های زیادی در مناطق آزاد پیش رو داریم گفت: مسیر توسعه مناطق آزاد کشور را هموار و کار را برای آیندگان آسان کرده‌ایم.

به گزارش اس.بی پرس، حمیدرضا مومنی شامگاه یکشنبه در نشست شورای اداری منطقه آزاد چابهار که با حضور مدیران و برخی فعالان اقتصادی برگزار شد بر هم‌افزایی بیشتر بین مناطق آزاد تاکید کرد و افزود: مناطق آزادِ هشت‌گانه کشور باید از تجربیات هم استفاده کنند. بیشتر ضعف‌ها را برطرف کرده‌ایم، ولی همچنان می بایست بسمت تقویت نقاط قوت و برطرف نمودن نقاط ضعف قدم برداریم

 

وی ادامه داد: طی ۶ سال اخیر با منابع ناپایدار و شرایط اقتصادی ناپایدارتر کار کردیم و هم‌اینک ماحصل اقدامات انجام شده در مناطق آزاد را مشاهده می‌کنیم.

 

دبیر شورای‌عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور بیان داشت: در منطقه آزاد چابهار در حوزه‌های مختلف پتروشیمی، صنایع، گردشگری و اجرای طرح‌های عمرانی و تولیدی به خوبی کار شده است.

 

وی با اشاره به اینکه در دولت تدبیر و امید در مناطق آزاد در برخی موارد به اندازه ۲۰ سال گذشته کار شده است ادامه داد: در بسیاری از حوزه‌ها می‌توان گفت، چهار برابر ۲۰ سال گذشته کار شده است.

 

او با بیان اینکه به جرات می‌توان ادعا کرد که توسعه همه جانبه در مناطق در حال شکل گیری است و از این حیث ،منطقه آزاد چابهار از پتانسیل بالایی برخوردار است. 

 

وی در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر اینکه باید مطالبات مردم را شنید و به آن‌ها پرداخت اظهار کرد: دبیرخانه مناطق آزاد کشور، هر هفته با نمایندگان مردم در خانه ملت جلساتی خواهد داشت و نمایندگان مجلس، مطالبات بحقِ مردم را به ما انتقال می‌دهند.بدیهی است مدیران عامل مناطق آزاد می بایست،بیش از پیش به مطالبات بدنه اجتماعی بویژه فعالان حوزه های اقتصادی،تجار و سرمایه گزاران، اهتمام و توجه جدی نمایند

 

وی با تاکید بر اینکه رویکرد دبیرخانه مناطق آزاد کشور، تقویت مدیرعامل‌های مناطق آزاد است گفت: باید موضوع تشکیل شوراهای سرمایه‌گذاری، تامین مالی و منابع پایدار به طور جدی در دستور کار قرار گیرد. با راه اندازی شوراهای مشورتی رفع موانع در مسیر توسعه مناطق تسریع می شود.

 

دبیر شورای‌عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور با تاکید بر اینکه همه شرایط در مناطق آزاد باید شفاف باشد بیان داشت: می‌طلبد در این باره، حوزه اطلاع‌رسانی را تقویت کنیم.

 

مومنی تصریح کرد: برای ایجاد تحول در حوزه گردشگری باید خطوط هوایی اختصاصی مناطق آزاد را هرچه‌سریع‌تر فعال کنیم.

 

حمیدرضا مومنی دبیر شورای‌عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور در نخستین روز از سفر خود به منطقه آزاد چابهار از طرح‌های متعددی همچون شهر فرودگاهی، مجموعه ورزشی چهار هزار نفری کریکت و ۱۲ هزار نفری فوتبال در دهکده المپیک، طرح آبرسانی به روستای ۱۰ هزار نفری تیس، مجتمع فولاد مکُران، عملیات اجرایی بزرگراه چابهار - کنارک، طرح احداث هتل هفت طبقه گیلان، کارخانه توربافی و طرح آماده‌سازی زمین‌های مسکونی منطقه آزاد چابهار بازدید و با حضور در گلزار شهدای گمنام، به مقام شامخ شهدا ادای احترام کرد.

 

 

انتهای پیام/

منبع : irna.ir

نظرات شما

capcha