خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 9316
۱۴۰۰/۰۱/۰۹ - ۱۱:۴۲
در جنوب سیستان و بلوچستان؛

مرمت و بازسازی هفت رشته قنات درشهرستان سرباز

مرمت و بازسازی هفت رشته قنات درشهرستان سرباز
هفت رشته قنات در شهرستان سرباز مرمت و بازسازی شد.

به گزارش اس.بی پرس، مدیرجهاد کشاورزی سرباز با بیان اینکه سالیانه بیش از پنج هزار هکتار از اراضی زراعی و باغی شهرستان سرباز با آب قنوات مشروب می‌شود گفت: این قناتها سال گذشته با صرف ، هشت میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال اعتبار مرمت و بازسازی شده است.

 

اسماعیل رنگ بست گفت:  کول گذاری، ریزش برداری، سنگ بند سیمان، طوقه چینی، بغل بری، تغییر مسیر و پوشش بتنی مظهر قنوات  مرمت و بهسازی شده در سرباز بودند.

 

وی تاکید کرد: با صرفه‌ترین، منطقی‌ترین و مطمئن‌ترین شیوه استحصال آب، قنات است و همین موضوع ضرورت تامین اعتبار برای طرح‌های مرمت و بازسازی قنات را دوچندان می‌کند .

 

مدیر جهاد کشاورزی سرباز، قنات‌های نوکین ده، باتک و اسپتکی را از مهمترین و پر آب ترین قنوات منطقه عنوان کرد و افزود: این شهرستان در جنوب استان دارای ۹۴ رشته قنات است.

 

 سیستان و بلوچستان جزو استان‌های قنات خیز کشور محسوب می‌شودو رتبه ۶ کشور در تعداد و رتبه چهارم در وابستگی به آب قنات را دارد  و در حال حاضر هزار و ۹۲۵ رشته قنات با ۲ هزار و ۳۲۷ کیلومتر طول در سیستان و بلوچستان وجود دارد که بیشترین آنها در شهرستان‌های خاش، نیکشهر، سراوان و ایرانشهر قرار دارد.

 

 

انتهای پیام/

نظرات شما

capcha

داغ های مجازی

همچنان یکی از بیشترین حقوق‌های تاریخ فوتبال را دریافت

میزان دارایی کریس رونالدو لو رفت

مراقب تبلیغات دروغین مجرمان سایبری باشید

هشدار پلیس به نصب برنامه از گوگل

به اتهام قتل پدرخوانده‌اش

حمید صفت تسلیم رأی دادگاه شد