خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 933
۱۳۹۸/۱۲/۱۴ - ۱۹:۴۷
جهادگران همیشه درصحنه این بار به مبارزه با کرونا می‌روند

اعلام آمادگی گروه‌های جهادی برای تولید ماسک؛ مسئولین از ظرفیت‌های موجود استفاده کنند

اعلام آمادگی گروه‌های جهادی برای تولید ماسک؛ مسئولین از ظرفیت‌های موجود استفاده کنند
جمعی از گروه‌های جهادی که در استان سیستان و بلوچستان مشغول فعالیت هستند، آماده‌اند تا در کارگاه‌های ویژه‌ای، ماسک و لباس ویژه مبارزه با کرونا تولید کنند؛ دغدغه کنونی آن‌ها مواد اولیه است که این مورد همت مسئولان کشوری را می‌طلبد.

به گزارش خبرنگار اس.بی پرس، درحالی‌که فرماندهان انتظامی استان سیستان و بلوچستان از کشف انبارهای لوازم بهداشتی احتکار شده شامل ماسک دستکش، پنبه الکلی، محلول ضدعفونی و ... خبر می‌دهند، تعدادی از گروه‌های جهادی گرد هم آمدند تا بدون دریافت ریالی به تولید اقلام موردنیاز مبارزه با کرونا بپردازند.

 

این گروه‌های جهادی که منطقه خدمات‌رسانی و اردوهای جهادی آن‌ها استان سیستان و بلوچستان است، بدون چشم‌داشت مالی چند اعلام آمادگی کردند تا در کارگاه‌هایی با شرایط ویژه، ماسک و گان (لباس مخصوص بیمارستانی) تولید کنند.

 

ظرفیت تولید در این کارگاه‌ها 10 هزار ماسک و 1500 عدد لباس در روز پیش‌بینی‌شده است که در نوع خود، کار بزرگی به شمار می‌رود. مردم استان سیستان و بلوچستان می‌توانند امیدوار باشند بعد از مراجعات مکرر به داروخانه‌های متعدد که هیچ‌کدام حتی ماسک هم نداشتند، به ساده‌ترین ابزار مقابله با ویروس کرونا دست یابند.

 

یکی از افراد شاخص در این اقدام به خبرنگار ما گفت: گروه‌های جهادی همه پای‌کار هستند تا برای حفظ سلامت مردم استان سیستان و بلوچستان و مبارزه با این بیماری ویروسی و جهان‌شمول با تمام توان به میدان بیایند.

 

وی با اشاره به اینکه تمام افراد بدون چشم‌داشت مالی، گرد هم آمدند تا ماسک و لباس تولید کنند، تصریح کرد: دغدغه ما مواد اولیه است و اگر مسئولان این مواد را در اختیار ما قرار دهند در شرایطی کاملاً بهداشتی ماسک و گان تولید خواهیم کرد.

 

او که خواست نامش فاش نشود، از مسئولین خواست تا آن‌ها هم همت بگمارند و در تأمین مواد اولیه، گروه‌های جهادی را در تولید این اقلام استراتژیک یاری رسانند.

 

پیش‌ازاین خبری منتشر شد که در آن رئیس بیمارستان امیرالمؤمنین شهر زابل از مدیر گروه جهادی آل یاسین تقاضای کمک در تأمین اقلام بیمارستانی ازجمله ماسک و لباس داشت.

 

مسئولین کشور با توجه به نیازهای گسترده مردم و مراکز بهداشتی و بیمارستانی باید در تأمین مواد اولیه تدابیر لازم را بیندیشند و از ظرفیت‌های موجود در این شرایط، کمال استفاده را ببرند.
 

 

انتهای پیام/#

منبع : sbpress.ir

نظرات شما

capcha