خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 9331
۱۴۰۰/۰۱/۱۰ - ۱۴:۱۹
دبیر شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر سیستان و بلوچستان؛

حدود یک تن موادمخدر در زاهدان کشف شد

حدود یک تن موادمخدر در زاهدان کشف شد
دبیر شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر سیستان و بلوچستان گفت: حدود یک تن موادمخدر از نوع حشیش و تریاک توسط سربازان گمنام امام زمان(عج)در منطقه جون آباد زاهدان در چند روز گذشته کشف شده است.

به گزارش اس.بی پرس، علی زندی با تبریک هفته سربازان گمنام امام زمان (عج) و تقدیر از تلاش های شبانه روزی این عزیزان اظهارداشت: با پیگیری‌ها و اقدامات اطلاعاتی اداره‌کل اطلاعات سیستان و بلوچستان یک باند قاچاق مواد مخدر در منطقه جون آباد زاهدان مورد ضربه قرار گرفت.

 

وی ادامه داد: سربازان گمنان امام زمان(عج) در این عملیات موفق شدند حدود یک تن موادمخدر از نوع حشیش و تریاک را کشف و یک دستگاه خودروی تویوتا قرمز رنگ را ضبط کنند.

 

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر سیستان و بلوچستان گفت: مبارزه با موادمخدر و برخی معضلات و آسیب‌های اجتماعی به عنوان یک دغدغه اصلی در جامعه مطرح است بطوریکه رهبر معظم انقلاب شخصا در حوزه آسیب‌های اجتماعی ورود کردند و پنج آسیب اولویت‌دار توسط ایشان اعلام شده که یکی از مهمترین کلید واژه‌های این نوع آسیب‌ها، موضوع مبارزه با موادمخدر است.

 

وی بیان کرد: امروز نسل پویای جامعه مورد هدف قرار گرفته‌ و این موضوع علت‌های متفاوتی دارد که مهمترین آن خانواده است یعنی زمانیکه معنویت و ارتباط با والدین در محیط خانواده کمرنگ شود، فرزند گرفتار مشکلاتی از جمله اعتیاد خواهد شد.

 

زندی با اشاره به اینکه امروز هیچ دستگاه، ارگان و حتی دولت به تنهایی قادر به مبارزه با مواد مخدر نیست، گفت: استکبار جهانی و در رأس آن ایالات متحده آمریکا که سردمدار و به اصطلاح منادی آزادی بودند بعد از ورود به افغانستان جز فقر، پوچی و نیستی چیز دیگری به ارمغان نیاوردند و آمار دفتر سازمان ملل حکایت از رشد چند صد برابری کاشت و داشت مواد مخدر در این کشور را دارد.

 

وی بیان کرد: هم‌افزایی و هم‌گرایی خوبی در زمینه پیشگیری و درمان در سیستان و بلوچستان وجود دارد که امیدواریم آسیب‌های اجتماعی بویژه اعتیاد به حداقل برسد.

 

 

انتهای پیام/

منبع : irna.ir

نظرات شما

capcha