خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 9383
۱۴۰۰/۰۱/۱۵ - ۰۹:۵۰

ویدئو: از شایعه در فضای مجازی تا واقعیت فروشگاه مرغ نیکشهر

ویدئو: از شایعه در فضای مجازی تا واقعیت فروشگاه مرغ نیکشهر
علت ازدحام جمعیت برای خرید مرغ زنده در شهرستان نیکشهر کمبود ترازو است نه چیز دیگری!

به گزارش اس.بی پرس، رضا آبخضر مدیر فروشگاه مرغ زنده در نیکشهر که دیروز تصاویری از ازدحام جمعیت برای خرید مرغ جلوی آن فروشگاه در فضای مجازی پخش شده است، گفت: این تجمّع به علت انتخاب مرغ با وزن بیشتر، کمبود ترازو و کارت‌خوان روی داده است.

 

جانشین مدیر اداره صمت نیکشهر نیز در خصوص این موضوع گفت: یکی از علل این تجمع این است که مردم شهرستان نیکشهر، مرغ را بیشتر به صورت زنده خریداری می‌کنند و از مرغ کشتار روز و یخ زده کمتر استفاده می‌کنند.

 

بلوچی افزود: مرغ زنده شهرستان نیکشهر برای کشتار به شهرستان ایرانشهر فرستاده می‌شود و فقط 30 درصد آن به صورت زنده در بازار نیکشهر عرضه می‌شود که این موضوع هم یکی از علل کمبود مرغ زنده در بازار این شهرستان است.

 

مدیر جهاد کشاورزی نیکشهر نیز در خصوص پرورش مرغ در این شهرستان گفت: 6 واحد پرورش مرغ گوشتی در شهرستان نیکشهر با ظرفیت 123 هزار قطعه در هر دوره با تولید سالیانه 1100 تن مشغول به فعالیت هستند که 30 درصد گوشت سفید مصرفی شهرستان نیکشهر را تامین می کنند.

 

حبیب رئیسی افزود: در حال حاضر 53 هزار قطعه مرغ در مرغداری‌های شهرستان آماده عرضه به بازار است که قبل از ماه مبارک رمضان وارد بازار خواهد شد، مردم نگرانی بابت تامین مرغ نداشته باشند.

 


download

منبع : iribnews.ir

نظرات شما

capcha