خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 9395
۱۴۰۰/۰۱/۱۵ - ۱۹:۵۲
وزیر آموزش و پرورش خبر داد؛

تدریس در مدارس مشروط به کسب گواهینامه صلاحیت معلمی

تدریس در مدارس مشروط به کسب گواهینامه صلاحیت معلمی
وزیر آموزش و پرورش با تأکید بر این‌که هیچ کس پس از این نمی‌تواند در آموزش و پرورش تدریس کند، مگر صلاحیت تعلیم و تربیت را کسب کند، گفت: صلاحیت حرفه‌ای تدریس، فراتر از مدرک تحصیلی و سابقه تحصیلی است.

به گزارش اس.بی پرس، محسن حاجی‌میرزایی وزیر آموزش و پرورش در نشست تخصصی با نمایندگان دبیران و آموزگاران استان خراسان رضوی اظهار کرد: نشست‌های تخصصی با معلمان می‌تواند گره‌گشای مسائل و تنگناهای تعلیم و تربیت باشد، در چنین اجتماعاتی امیدهای من پُررنگ می‌شود و دشواری‌ها رنگ می‌بازد و بر این باور می‌شوم که قافله تعلیم و تربیت، با پشتوانه نیروهای با انگیزه و با درایت، مسیرهای پُر فراز و نشیب را به نحو مطلوبی، پشت سر می گذارد.

 

وی با بیان اینکه ارتقای کیفیت، دغدغه نمایندگان معلمان است و این مهم، بسیار ارزشمند است، گفت: یکی از آسیب‌‌هایی که سازمان‌ها با آن روبه‌رو می‌شوند این است که مأموریت‌ها رنگ می‌بازد لیکن شما در آموزش و پرورش خراسان رضوی، نشان دادید که به اهداف دستگاه تعلیم و تربیت توجه دارید و این موضوع برای شما اهمیت دارد.

 

وزیر آموزش و پرورش با تأکید بر اینکه بی‌تردید آینده کشور در پرتو تلاش‌های نظام تعلیم و تربیت شکل می‌گیرد و هر تحولی مترتب بر یادگیری است، افزود: شخصیت و هویّت آدمی، نحوه مواجهه او با دنیای بیرونی و توانایی اندیشیدن، در دوره یادگیری، شکل می‌گیرد.

 

 حاجی میرزایی با تأکید بر اینکه هیچکس پس از این نمی‌تواند در آموزش و پرورش تدریس کند، مگر صلاحیت تعلیم و تربیت را کسب کند، گفت: «صلاحیت حرفه‌ای تدریس»،  فراتر از مدرک تحصیلی و سابقه تحصیلی است.

 

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه هیچ حرفه‌ای به اندازه معلمی، ظرفیت ایجاد خلاقیت و تأثیرگذاری به جهت اندازه، عمق، موضوع و مخاطب را ندارد، گفت: پایدارترین تحول و مادر تمام تحول‌ها، تحولی است که در انسان اتفاق می‌افتد، این شغل پایانی ندارد و معلمان، دائما می‌توانند صلاحیت‌های خود را گسترش دهند.

 

وی با اشاره به اینکه مهم ترین ‌رکن سند تحول بنیادین داشتن معلم متفاوت است و سند باید ظرفیت خود را در تحقق صلاحیت‌های حرفه‌ای معلمان آشکار سازد، گفت: اکنون در مواجهه با بزرگترین چالش آموزشی قرار گرفته‌ایم، این شرایط با تمام مصائبی که داشت، امکان‌ها و ظرفیت‌های فوق العاده‌ای را در اختیار ما قرار داد که باید از آن‌ها به بهترین شکل استفاده کنیم.

 

وزیر آموزش و پرورش با تأکید بر این‌که انعطاف در روش‌ها و الگوهای تدریس و داشتن نوآوری، اصل ملی و جهانی است، گفت: همانطور که هیچ چیز جای مدرسه را نمی‌گیرد، هیچ پرده و صفحه نمایشی جای معلم را نخواهد گرفت.

 

پیش از این شورای عالی انقلاب فرهنگی در تبصره 5 مصوبه «نحوه منابع انسانی در مشاغل آموزشی و تربیتی وزارت آموزش و پرورش»، این وزارتخانه را موظف به تدوین آیین نامه نحوه جذب صدور و به روز آوری گواهینامه صلاحیت معلمی برای معلمان مدارس دولتی و غیردولتی کرده بود.

 

 

انتهای پیام/

منبع : tasnimnews.com

نظرات شما

capcha

داغ های مجازی

همچنان یکی از بیشترین حقوق‌های تاریخ فوتبال را دریافت

میزان دارایی کریس رونالدو لو رفت

مراقب تبلیغات دروغین مجرمان سایبری باشید

هشدار پلیس به نصب برنامه از گوگل

به اتهام قتل پدرخوانده‌اش

حمید صفت تسلیم رأی دادگاه شد