خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 9401
۱۴۰۰/۰۱/۱۶ - ۱۳:۱۱
معاون جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان:

سالانه حدود ٣٠ هزارتن گوشت مرغ در سیستان و بلوچستان تولید می‌شود

سالانه حدود ٣٠ هزارتن گوشت مرغ در سیستان و بلوچستان تولید می‌شود
معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان از تولید سالیانه حدود ٣٠ هزارتن گوشت مرغ در استان خبر داد.

به گزارش اس.بی پرس، غلامرضا سرگزی در نشست قرارگاه ساماندهی مرغ استان اظهار داشت: در حال حاضر ٢۴٢ واحد صنعتی پرورش مرغ گوشتی در استان سیستان و بلوچستان فعال است که ظرفیت تولید سالیانه بیش از ۴١ هزار تن گوشت مرغ را دارند.

 

وی با اشاره به اینکه، نیاز سالیانه استان سیستان و بلوچستان به گوشت مرغ حدود ٩٣ هزار تن است، افزود: طی سال گذشته با جوجه ریزی ١٧ میلیون و ۴٠٠ هزار قطعه‌ای جوجه در واحدهای مرغداری سطح استان سیستان و بلوچستان، حدود ٣٠ هزار تن گوشت مرغ تولید و روانه بازار مصرف شده است.

 

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان تصریح کرد: با توجه به میزان گوشت تولیدی در واحدهای مرغداری، ٣٠ درصد نیاز استان به گوشت مرغ تأمین و همچنان ٧٠ درصد گوشت مرغ مورد نیاز استان نیز از استان‌های همجوار وارد بازار سیستان و بلوچستان می‌شود.

 

وی اذعان داشت: در برنامه داریم علاوه بر تکمیل زنجیره تولید مرغ، با افزایش واحدهای صنعتی پرورش مرغ گوشتی ضریب خودکفایی استان ارتقا یابد و برای رسیدن به مرز خودکفایی نیاز به ایجاد واحدهای جدید مرغداری با زمینه پرورش سالیانه ٣٢ میلیون جوجه ریزی داریم.

 

 

انتهای پیام/

منبع : mehrnews.com

نظرات شما

capcha