خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 9412
۱۴۰۰/۰۱/۱۷ - ۱۳:۳۹
رییس ستاد انتخابات سیستان و بلوچستان:

انتخابات شوراها در ۳۳۰۰ روستای سیستان و بلوچستان برگزار می‌شود

 انتخابات شوراها در ۳۳۰۰ روستای سیستان و بلوچستان برگزار می‌شود
معاون سیاسی ‌و اجتماعی استانداری سیستان وبلوچستان گفت: انتخابات شوراهای اسلامی روستایی در سه هزار و ۳۰۰ روستای این استان برگزار خواهد شد.

به گزارش اس.بی پرس، ابوذر کوثری روزسه شنبه با اشاره به نشست ستاد انتخابات سیستان وبلوچستان اظهارداشت: نام نویسی از داوطلبان نامزدی انتخابات شورای اسلامی روستایی و عشایری از روز شانزدهم ماه جاری شروع شده و به مدت یک هفته ادامه خواهد داشت.

 

وی افزود: شیوه نام نویسی در انتخابات شوراهای اسلامی روستایی به همان سبک نام نویسی از دواطلبان در شوراهای اسلامی شهر است و به روش‌های مختلف از جمله نسخه موبایلی، نسخه ویندوز، مراجعه به دفاتر پیشخوان و مراجعه به بخشداری انجام می‌شود.

 

معاون سیاسی ‌و اجتماعی استانداری سیستان وبلوچستان تصریح کرد: با توجه به نقش و اهمیت انتخابات شوراهای اسلامی در توسعه روستاها از مردم سیستان و بلوچستان درخواست می شود حتما در این انتخابات مشارکت فعال داشته باشند.

 

رییس ستاد انتخابات سیستان و بلوچستان ادامه داد: در مناطق روستایی زیر ۲۰ خانوار سواد خواندن و نوشتن برای نام نویسی داوطلبان کاندیداتوری انتخابات شوراهای اسلامی کفایت می‌کند ولی برای روستاهای بالای ۲۰ خانوار ارائه مدرک تحصیلی لازم است.

 

استاندار سیستان وبلوچستان پیش از این گفته بود: شمار داوطلبان شرکت در انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا این استان رشد خوبی داشته که در این میان بیشترین میزان این رشد مربوط به بانوان است و این مشارکت بسیار حائز اهمیت و نشان‌دهنده نقش‌آفرینی این قشر است.

 

 

انتهای پیام/

منبع : irna.ir

نظرات شما

capcha