خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 9427
۱۴۰۰/۰۱/۱۸ - ۱۰:۲۰
مدیرعامل منطقه آزاد چابهار:

ارزش تولیدات منطقه آزاد چابهار بیش از ۶ برابر شد

ارزش تولیدات منطقه آزاد چابهار بیش از ۶ برابر شد
کردی گفت:طی هشت سال گذشته ارزش تولیدات منطقه آزاد چابهار از هزار و ۲۴۰ میلیارد ریال به هفت هزار و ۷۲۸ میلیارد ریال رسیده است.

به گزارش اس.بی پرس، عبدالرحیم کردی رییس هیات مدیره منطقه آزاد چابهار با اشاره به راهبردِ "نقش‌آفرینی منطقه آزاد چابهار در اقتصاد ملی" گفت: طی هشت سال گذشته ارزش تولیدات  منطقه آزاد چابهار از هزار و ۲۴۰ میلیارد ریال به هفت هزار و ۷۲۸ میلیارد ریال یعنی ۶.۲ برابر افزایش یافته است.

 

او با اشاره به سرمایه گذاری داخلی محقق شده در منطقه آزاد چابهار اظهار داشت: سال ۹۳ حدود ۶۳۰ میلیارد ریال سرمایه‌گذاری محقق شده در این منطقه داشتیم که سال ۹۹ این رقم به بیش از سه هزار میلیارد ریال رسیده است.

 

مدیرعامل منطقه آزاد چابهار با بیان اینکه سال ۹۶ نقطه عطفی در بحث تحقق سرمایه‌گذاری‌های خارجی چابهار بود اظهار داشت: در سال جدید  بیش از ۶۳ میلیون دلار سرمایه‌گذاری خارجی در چابهار  محقق شد.

 

او به کاهش سرمایه‌گذاری‌های خارجی در سال ۹۷ اشاره کرد و گفت: سال ۹۷ به واسطه تحریم‌های یکجانبه، این میزان سرمایه‌گذاری تا هفت میلیون دلار کاهش پیدا کرد، اما از سال بعد شاهد روند صعودی در این بخش بودیم و سال ۹۹ این میزان به ۱۶ میلیون دلار افزایش پیدا کرد و این روند رو به بالا همچنان ادامه دارد.

 

کردی با بیان اینکه سال ۹۳ تنها ۲۴۵ شرکت در منطقه آزاد چابهار به ثبت رسیده بود اضافه کرد: تعداد شرکت‌های ثبت شده چابهار در سال ۹۷ به ۴۸۹ مورد و در سال ۹۸ تعداد ۲۲۸ شرکت و در سال ۹۹ نیز ۱۸۰ شرکت دیگر به آن‌ها افزوده شد.

 

او با اشاره به ایجاد ۲۹۰ واحد تولیدی طی سال یک سال گذشته در چابهار افزود: ماحصل این واحد‌ها ایجاد ۲ هزار و ۵۵۵ شغل جدید در منطقه بود.

 

مدیرعامل منطقه آزاد چابهار گفت: نخستین راهبرد از برنامه‌ها و اقدامات منطقه آزاد چابهار در محوری جای می‌گیرد که منشا اثر در اقتصاد ملی است.

 

 

انتهای پیام/

منبع : yjc.ir

نظرات شما

capcha