خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 9428
۱۴۰۰/۰۱/۱۸ - ۱۰:۳۰
مدیرکل میراث فرهنگی استان؛

تولیدات صنایع دستی سیستان و بلوچستان در سطح ملی و فراملی عرضه می‌شود

تولیدات صنایع دستی سیستان و بلوچستان در سطح ملی و فراملی عرضه می‌شود
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی سیستان و بلوچستان گفت: با توجه به نامگذاری امسال به نام تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها از سوی مقام معظم رهبری، درتلاشیم تولیدات صنایع دستی در مقیاس استانی، ملی و بین المللی عرضه و موانع احتمالی از سر راه صنعتگران برداشته شود.

به گزارش اس.بی پرس،علیرضا جلالزایی بیان کرد: براساس برنامه ریزی‌های صورت گرفته تولیدات صنایع دستی استان باید در سطح ملی و فراملی دیده شود و با توجه به منویات مقام معظم رهبری و نامگذاری امسال از سوی ایشان تمام نگاه‌ها معطوف به مانع زدایی و پشتیبانی‌ها خواهدبود.

 

وی گفت: دغدغه هایی در حوزه های نشان ملی و مرغوبیت، استاندارد، صادرات از سوی گمرک، بسته بندی، خروج از پایانه های مرزی و غیره بر سر راه صنعتگران صنایع دستی سیستان و بلوچستان وجود دارد که باید هرچه سریعتر مشکلات را برطرف کرد.

 

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی سیستان و بلوچستان افزود: زمانیکه موانع از سر راه صنعتگران، سرمایه گذاران فعال در عرصه گردشگری و میراث بانان و مرمت کاران برداشته شود، باید پشتیبانی هایی نیز صورت گیرد تا مسیر حرکت سرمایه گذاران، صنعتگران و فعالان این عرصه هموار شود.

 

وی بیان کرد: اگر این پشتیبانی ها از سوی دستگاه های متولی صورت نگیرد ممکن است در آینده دلزدگی ها و سرخوردگی هایی به همراه داشته و صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان دچار مشکلاتی شود که تا سال های سال قابل جبران نباشد.

 

جلالزایی ادامه داد: در صورت توجه به منویات مقام معظم رهبری زیرساخت های گردشگری استان با حضور سرمایه گذاران و زیرساخت های صنایع دستی با مشارکت صنعتگران روستایی رونق خواهد یافت.

 

وی گفت: امسال نیز مانند گذشته ثبت های جهانی، ملی و منطقه ای در حوزه میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی پیگیری خواهد شد تا آثار و تولیدات استان شاخص و توجه افراد به جغرافیای سیستان و بلوچستان معطوف شود.

 

 

انتهای پیام/

منبع : irna.ir

نظرات شما

capcha

داغ های مجازی

همچنان یکی از بیشترین حقوق‌های تاریخ فوتبال را دریافت

میزان دارایی کریس رونالدو لو رفت

مراقب تبلیغات دروغین مجرمان سایبری باشید

هشدار پلیس به نصب برنامه از گوگل

به اتهام قتل پدرخوانده‌اش

حمید صفت تسلیم رأی دادگاه شد