خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 9456
۱۴۰۰/۰۱/۱۹ - ۰۹:۳۳
فرماندار ویژه زابل:

پیگیر حق‌آبه سیستان هستیم

پیگیر حق‌آبه سیستان هستیم
فرماندار ویژه زابل گفت: پیگیر حق‌آبه سیستان هستیم و از همه ظرفیت‌های ملی، استانی و شهرستانی برای گرفتن آن استفاده خواهیم کرد.

به گزارش اس.بی پرس، عباسعلی ارجمندی در این زمینه اظهار کرد: چند ظرفیت برای پیگیری موضوع حق آبه وجود دارد، ریشه های قومی و قبلیه مردمان دو کشور یک ظرفیت است که فرمانداران باید با کمک معتمدان این موضوع را در حوزه سیستان پیگیری کنند.

 

فرماندار زابل افزود: از طریق استانداری نیز در رده‌های مختلف در حال پیگیری موضوع در حال پیگیری قرار دارد، تمامی نمایندگان  مجلس شورای اسلامی نیز این موضوع را پیگیری کردند.

 

وی ادامه داد: این موضوع از طریق وزارت امور خارجه نیز در حال پیگیری است، دولت افغانستان اعلام کرده ما خودمان را ملزم به حق‌آبه سیستان می دانیم و مازاد آن را در قبال هزینه و مواردی که اعلام شده می خواهیم.

 

این مسؤول ادامه داد: در اواخر سال گذشته در مجموعه فرمانداری زابل جلسه ای در سطح مدیران کل  آب های مرزی دو کشور  برگزار شد، دو بخش دنبال شد اول نقشه برداری زمینی از مرزهای دو کشور که نقشه ها تبادل شده و هر دو کشور نقشه های هم دیگر را پذیرش کردند و به عنوان سند در دسترس است.

 

وی بیان کرد: اقدام بعدی ساخت سازه اندازه گیری آب بود کار دیگری بود که از طریق آب منطقه ای و مسؤولان حوزه آبی دو کشور دنبال شده و کار در حال انجام است.

 

ارجمندی گفت: باور ما بر این است که سال آبی افغانستان هم غیر نرمان است، وضعیت آبی آنها هم درست نیست، هم بر اساس اطلاعات محلی و هم هواشناشی جهانی میگوییم.

 

وی ادامه داد: به مردم اطمینان می دهیم در حد توان و بالاتر از توان از همه ظرفیت های ملی و استانی و شهرستانی برای گرفتن حق‌آبه سیستان استفاده خواهیم کرد تا مردم سیستان به زندگی امیدوار شده و به مسؤولان نیز بیشتر اعتماد کنند.

 

 

انتهای پیام/

منبع : farsnews.ir

نظرات شما

capcha