خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 9463
۱۴۰۰/۰۱/۱۹ - ۱۱:۴۳
رئیس حوزه هنری استان؛

آغاز فعالیت های هفته هنر انقلاب اسلامی در سیستان وبلوچستان

آغاز فعالیت های هفته هنر انقلاب اسلامی در سیستان وبلوچستان
رئیس حوزه هنری سیستان و بلوچستان گفت: هفته هنر انقلاب اسلامی با اجرای ویژه برنامه هایی در این استان آغاز شد.

به گزارش اس.بی پرس، مصطفی سیاسر بیان کرد: هفته هنر انقلاب اسلامی که هرساله همزمان با سالروز شهادت «شهید آوینی» اسطوره هنر انقلاب آغاز می‌شود امسال برای جلوگیری از تداخل با ماه مبارک از ۱۸ فروردین آغاز و تا ۲۳ فروردین ادامه دارد.

 

وی با اشاره به اینکه، هنر انقلاب مولود انقلاب و حاصل معنا و افقی است که پیش روی ملت ایران قرار گرفته است، افزود: این هنر مولود حس زیبایی شناختی برخاسته از مبارزه، دفاع از وطن، ارزش‌های اسلام ناب و فرهنگ مقاومت و روی پای خود ایستادن هست.

 

وی تصریح کرد: به عقیده امام خمینی، هنر انقلاب ثیقل دهنده اسلام ناب محمدی و بازکننده گره‌های کور و رافع موانع پیشرفت مردم است. شنونده صدای مظلومان و رسواکننده فاسقان و خائنان است

 

رئیس حوزه هنری سیستان و بلوچستان با اشاره به اینکه، حوزه هنری در کلیه استان‌ها متولی و مشوق اجرای برنامه‌های هفته هنر انقلاب با همکاری دستگاه‌های فرهنگی است، گفت: برنامه‌های این هفته با دو رویکرد انجام می‌شود. رویکرد اول توجه به ماهیت مردمی هنر انقلاب و تقویت ارتباط مردم با ارزش‌های انقلاب است.

 

وی افزود: در این راستا برنامه‌هایی مانند تئاتر خیابانی و اکران‌های عمومی فیلم‌های موفق با رعایت پروتکل‌ها انجام می‌شود.

 

سیاسر تصریح کرد: رویکرد بعدی توجه به شکوفایی جوانه‌های هنر انقلاب است و در این خصوص کارگاه‌های آموزشی مختلف برگزار می‌شود.

 

وی به برگزاری یک نشست تخصصی با حضور استاد کمال شفیعی، از اساتید ادبیات کودک خبر داد و گفت: این نشست با موضوع ادبیات کودک و نوجوان در هفته آینده به صورت مجازی برگزار و اعضای این نشست کارشناسان حوزه کودک و نوجوان استان خواهند بود.

 

رئیس حوزه هنری سیستان و بلوچستان افزود: همچنین نشست پژوهشگری مطالعات پایداری حوزه هنری استان برگزار می‌شود و تولیدات هنری با موضوع انقلاب نیز در معرض نمایش قرار می‌گیرند.

 

وی تصریح کرد: مراسم محوری هفته هنر با حضور هنرمندان و تجلیل از هنرمندانی که در سال گذشته آثار قابل توجهی در این زمینه تولید کردند و رونمایی از آثار تولید شده به دلیل شرایط کرونایی به زمان دیگری موکول شده است.

 

 

انتهای پیام/

منبع : mehrnews.com

نظرات شما

capcha

داغ های مجازی

همچنان یکی از بیشترین حقوق‌های تاریخ فوتبال را دریافت

میزان دارایی کریس رونالدو لو رفت

مراقب تبلیغات دروغین مجرمان سایبری باشید

هشدار پلیس به نصب برنامه از گوگل

به اتهام قتل پدرخوانده‌اش

حمید صفت تسلیم رأی دادگاه شد