خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 9468
۱۴۰۰/۰۱/۲۰ - ۱۰:۰۳
رییس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان؛

شمار مبتلایان به کرونای انگلیسی در سیستان و بلوچستان به ۲۱۱ نفر رسید

شمار مبتلایان به کرونای انگلیسی در سیستان و بلوچستان به ۲۱۱ نفر رسید
رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زاهدان گفت: با روند سیر صعودی شمار مبتلایان به کرونای انگلیسی در سیستان و بلوچستان به ۲۱۱ نفر رسید.

به گزارش اس.بی پرس، دکتر سیدمحمد هاشمی‌شهری رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زاهدان گفت: موارد مثبت کرونای جهش یافته انگلیسی در استان سیستان و بلوچستان نیز در حال افزایش است و این نوع از ویروس تقریبا جایگزین نوع قبلی شده است بطوری که ۷۰ درصد موارد ابتلا در سطح استان را شامل می‌شود.

 

وی ادامه داد: طبق آمار و پیش بینی‌های موجود و قدرت سرایت بالای این ویروس و ابتلای افراد سنین پایین و کودکان به ویروس انگلیسی تعداد موارد مبتلا و فوت ناشی از کرونا در چند روز آینده شدت بگیرد و شاهد مرگ و میر در میان افراد با سنین پایین باشیم.

 

رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زاهدان گفت: هم‌اینک ۱۰۲ بیمار با علایم تنفسی در بیمارستان‌های سیستان و بلوچستان بستری هستند و شمار مبتلایان به کرونا در استان به ۲۹ هزار و ۱۰۰ نفر رسیده است.

 

هاشمی تاکید کرد: هم اینک از نظر رنگ بندی سیستان و بلوچستان در وضعیت زرد قرار دارد و باتوجه به روند افزایشی بیماران کرونایی ممکن است ظرف چند روز دیگر به حالت نارنجی تغییر پیدا کند بر همین اساس بیمارستان‌های استان و بخش‌هایی که پیش از این نیز به بیماران کرونایی خدمات ارائه می‌کنند آمادگی کامل برای آغاز موج جدید ویروس کرونا در استان را داشته باشند.

 

وی گفت: شمار درگذشتگان این ویروس در سیستان و بلوچستان با افزودن یک نفر دیگر تا کنون به یکهزار و ۲۰۲ نفر رسیده است.

 

رییس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان از مردم عزیز استان تقاضا کرد؛ در صورت امکان و نداشتن ضرورت در خانه بمانند و چنانچه از خانه بیرون می‌روند اصول بهداشتی و آداب تنفسی را به خوبی رعایت کنند.

 

 

انتهای پیام/

منبع : yjc.ir

نظرات شما

capcha