خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 9480
۱۴۰۰/۰۱/۲۱ - ۰۹:۳۳
معاون اقتصادی و سرمایه‌گذاری منطقه آزاد چابهار؛

۲ هزار و ۵۵۵ شغل در منطقه آزاد چابهار ایجاد شد

۲ هزار و ۵۵۵ شغل در منطقه آزاد چابهار ایجاد شد
معاون اقتصادی و سرمایه‌گذاری منطقه آزاد چابهار با بیان اینکه ۲ هزار و ۵۵۵ شغل در این منطقه ایجاد شده، گفت: ایجاد شغل در این خطه طی سال‌های ۹۴ تا ۹۹ با افزایش ۱۹۲ درصدی همراه بوده است.

به گزارش اس.بی پرس، محمد هدایی بیان کرد: سال ۹۴ بیش از ۸۷۰ نفر در منطقه آزاد چابهار مشغول به کار شدند.

 

وی با اشاره به روند صعودی ایجاد شغل در منطقه آزاد چابهار تصریح کرد: ایجاد یکهزار و ۳۲۷ شغل جدید در سال ۹۵ نقطه عطفی در کارنامه این منطقه به شمار می‌رود.

 

معاون اقتصادی و سرمایه‌گذاری منطقه آزاد چابهار با اشاره به تمرکز منطقه روی ایجاد زیرساخت‌های عمرانی در سال ۹۶ عنوان کرد: در این سال با وجود همه مشکلات توانستیم ۸۶۱ شغل جدید برای جوانان این دیار فراهم کنیم.

 

او با اشاره به فراهم شدن برخی زیرساخت‌های اقتصادی و سرمایه‌گذاری در سال ۹۷ عنوان کرد: طی این یک سال با جهشی نسبتا خوب، ۹۶۳ شغل دیگر ایجاد و مسیر کارآفرینی و به‌کارگیری نیروهای بومی هموار شد.

 

هدایی بیان داشت: توسعه زیرساخت‌های سرمایه‌گذاری و برنامه‌ریزی‌ها و پیگیری امورات سرمایه‌گذاران در سال ۹۸ موجب یک تحول چشمگیر در حوزه اشتغالزایی شد و تعداد افراد شاغل در این منطقه به ۲ هزار و ۲۷۴ نفر رسید و این رقم تا پایان سال ۹۹ از مرز ۲ هزار و ۵۵۰ نفر هم عبور کرد.

 

چابهار با دارا بودن تنها بندر اقیانوسی کشور و جمعیتی بیش از ۲۹۱ هزار نفر در جنوب استان سیستان و بلوچستان واقع شده است.

 

منطقه آزاد تجاری صنعتی چابهار، یکی از مناطق آزاد «هفت‌گانه ایران» است که در راستای اهداف اقتصادی کشور، بیش از ۲ دهه است که در مجاورت شهرستان چابهار و در حاشیه دریای عمان تاسیس شده است.

 

 

انتهای پیام/

منبع : irna.ir

نظرات شما

capcha