خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 9484
۱۴۰۰/۰۱/۲۱ - ۱۴:۲۴
رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی:

سیستان و بلوچستان رتبه نخست اعتبارات شعار سال ۹۹ را کسب کرد

سیستان و بلوچستان رتبه نخست اعتبارات شعار سال ۹۹ را کسب کرد
رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی سیستان و بلوچستان گفت: با اختصاص یکهزارو ۴۵۰ میلیارد ریال برای تکمیل پروژه‌های جهش تولید این استان رتبه نخست کسب اعتبارات شعار سال ۹۹ را به خود اختصاص داد.

به گزارش اس.بی پرس، مهرداد عرب اول روز شنبه در نشست مشترک با نمایندگان معاونت هماهنگی و پیگیری امور استان‌های دفتر رییس جمهوری و مدیران دستگاه‌های‌اجرایی اظهارداشت: در راستای تحقق شعار جهش تولید و منویات  رهبر معظم انقلاب و تاکیدات رییس جمهوری یکهزار و ۴۵۰ میلیارد ریال اعتبار برای تکمیل ۱۳ پروژه جهش تولید سیستان و بلوچستان تخصیص یافته که از این حیث رتبه نخست را در بین ۳۱ استان کشور به خود اختصاص داده است.

 

وی افزود: بالاترین رقم اعتباری از محل اعتبارات ردیف ۲۹ جدول پرداختی‌های تبصره ۱۴ قانون بودجه سال ۱۳۹۹ کل کشور براساس تفاهم‌نامه منعقده بین سیستان و بلوچستان و سازمان برنامه و بودجه کشور به استان اختصاص یافت.

 

رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی سیستان و بلوچستان تصریح کرد: علاوه بر اعتبار فوق مبلغ ۴۰۱ میلیارد تومان مربوط به منابع داخلی شرکت‌های دولتی، ۵۱۱ میلیون تومان کمک‌های فنی اعتباری و ۳۰ میلیارد تومان تسهیلات سرمایه در گردش بود و قرار شد ۲۷۷ میلیارد تومان نیز از محل منابع استانی تامین اعتبار کنیم تا برای اجرای پروژه‌ها حمایت مالی را از چند جهت داشته باشیم بنابراین مجموع منابع مالی پیش‌بینی شده برای انجام پروژه‌های جهش تولید یکهزارو ۹۳ میلیارد تومان است.

 

وی ادامه داد: نکته قابل ذکر این بود که سعی کردیم به صورت پوششی پروژه‌ها را تامین اعتبار کنیم و تصمیم بر این شد که این پروژه‌ها را با توجه به حجم عملیات تعریف شده از چند منبع تامین اعتبار کنیم چراکه ضمانت اجرای بالاتری خواهد داشت.

 

عرب اول خاطرنشان کرد: این اقدام را به خصوص برای پروژه‌های بخش کشاورزی اجرا کردیم که عمده آن از محل اقتصاد مقاومتی تامین اعتبار می‌شود تعهدی در قبال پروژه‌های اقتصاد مقاومتی داریم که هر سال در دستورالعمل مبادله موافقت‌نامه‌ها قید می‌شود بر این‌اساس اولویت تامین اعتبار و توزیع تخصیص با پروژه‌های اقتصاد مقاومتی است.

 

وی افزود: تخصیص هزار و ۴۵۰ میلیارد ریال ۲۸ اسفند به سیستان وبلوچستان ابلاغ شد که از محل صندوق توسعه ملی بود و نقدینگی آن در اختیار استان قرار گرفت و طی مکاتبه با دستگاه‌های اجرایی مشمول جهت دریافت تخصیص ابلاغی از طریق خزانه موضوع عملیاتی شد.

 

رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی سیستان وبلوچستان تصریح کرد: مهم‌ترین پروژه‌های تامین اعتبار شده از این محل می‌توان از احداث، تکمیل و نگهداری تاسیسات زیر بنایی سایت پرورش میگو گواتر، احداث، اصلاح، و جایگزینی محصولات گرمسیری و نیمه گرمسیری، احداث اسکله موج شکن‌های اصلی و فرعی بندر صیادی تنگ، تکمیل سد مخزنی شهری کور، تکمیل ساختمان سد کهیر، تکمیل خط انتقال آب از سد زیردان به ابتدای شبکه پیر سهراب، توسعه بیمارستان علی‌بن ابیطالب (ع) زاهدان،  ساخت راه فنوج – بنت – زرآباد و تکمیل راه نیکشهر – بنت – بشاگرد نام برد.

 

 

انتهای پیام/

منبع : irna.ir

نظرات شما

capcha