خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 9485
۱۴۰۰/۰۱/۲۱ - ۱۴:۳۰
معاون دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان؛

عملیات نجات ۶ صیاد در آب‌های چابهار با موفقیت انجام شد

عملیات نجات ۶ صیاد در آب‌های چابهار با موفقیت انجام شد
معاون دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان گفت: ۶ سرنشین شناور صیادی "یگدار" در آب‌های سواحل چابهار با تلاش نیروهای امدادی بندر نجات یافتند.

به گزارش اس.بی پرس، سیدحسن ابراهیمی بیان کرد: در یک عملیات جست و جو و نجات دریایی با هماهنگی مرکز MRCC بندر چابهار، ۶ سرنشین یک شناور صیادی که به علت نقص فنی و آبگرفتگی شناور دچار مشکل شده بودند، نجات یافتند.

 

وی افزود: این قایق که عازم صیدگاه در آب‌های شرقی سواحل استان (شمال دریای عمان) شده بود، در مسیر برگشت به ساحل، به دلیل فرسودگی شناور، دچار نقص فنی و آبگرفتگی شد که پس از اعلام حالت اضطرار به مرکز MRCC ، تیم جست و جو و نجات دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی استان در قالب شناور "ناجی۵" و همیار ناجی، طی عملیاتی ۱۰ ساعته تمامی سرنشینان این شناور را در سلامت کامل به اسکله رمین انتقال دادند.

 

ابراهیمی عنوان کرد: برای کاهش خطرات دریایی لازم است دریانوردان قبل از اعزام به دریا از وضعیت جوی و سالم بودن شناور خود اطلاع پیدا کنند.
 

وی یادآور شد: شماره مستقیم ۱۵۵۰ مرکز جست و جو و نجات دریایی (MRCC) و کانال ۱۶ دستگاه VHF  به صورت ۲۴ ساعته آماده دریافت اعلام حوادث دریایی است.

 

 

انتهای پیام/

منبع : irna.ir

نظرات شما

capcha