خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 9490
۱۴۰۰/۰۱/۲۱ - ۱۴:۴۸
معاون قضایی دادستان کل کشور؛

ورود دادستانی به تغییر کاربری اراضی کشاورزی به مسکونی/ سودجویان زیر ذره‌بین قوه قضائیه قرار دارند

ورود دادستانی به تغییر کاربری اراضی کشاورزی به مسکونی/ سودجویان زیر ذره‌بین قوه قضائیه قرار دارند
معاون قضایی دادستان کل کشور گفت: برخی افراد سودجو و فرصت طلب زمین‌های کشاورزان که برای رونق کار خود نیازمند کمک هستند خریداری و در یک فرآیند ناسالم تبدیل به زمین‌های مسکونی می‌کنند.

به گزارش اس.بی پرس، رضا خشنودی معاون قضایی دادستان کل کشور در نشست شورای حفاظت از اراضی ملی و منابع طبیعی سیستان و بلوچستان ارتقاء کیفی زندگی مردم را مستلزم داشتن اقتصاد شکوفا اعلام کرد و اظهار داشت: حمایت از تولیدکنندگان باید حمایت هوشمندانه باشد به این معنی که حمایت باید در جهت ارتقاء کیفی محصولات، کاهش هزینه‌های تولید در جهت استفاده بهینه از منابع، سودآوری محصولات تولیدکننده و هدف غایی بهره مندی مردم از شکوفایی اقتصادی باشد.

 

وی ادامه داد: تصرف اراضی ملی دو آفت ایجاد می‌کند که تصرف در منابع طبیعی و عرصه‌ها که خود باعث بی نظمی و چالش‌های سیاسی امنیتی و اجتماعی می‌شود که مصداق آن تبدیل کاربری اراضی زراعی به مسکونی است.

 

معاون قضایی دادستان کل کشور بیان داشت: زمین از مولفه‌ها و ذخایر استراتژیک است و محصولات کشاورزی هم تامین کننده نیاز‌های اساسی مردم است که متاسفانه افراد سود جو از کوچکترین فرصت برای تصرف اراضی ملی و منابع طبیعی استفاده می‌نمایند.

 

وی افزود: سیاست کلان دستگاه‌های امنیتی، قضایی و اجرایی بر حفظ اراضی کاربری زراعی متمرکز است، ولی متاسفانه به علت برخی مشکلات و چالش‌ها و کاهش ارزش پول و افزایش بی‌رویه قیمت زمین برخی افراد سودجو و فرصت طلب زمین‌های کشاورزان که برای رونق کار خود نیازمند کمک هستند خریداری و در یک فرآیند ناسالم تبدیل به زمین‌های مسکونی می کنند و آن را به فروش می‌رسانند که باید جلوی این افراد سودجو گرفته شود.

 

 

بازدید معاون قضایی دادستان کل کشور از بازارچه مرزی میلک در شهرستان هیرمند

 

معاون قضایی دادستان کل کشور با هدف رفع موانع واردات و کمک به معیشت مرزنشینان از بازارچه مرزی میلک در شهرستان هیرمند بازدید کرد.

 

خشنودی در جریان این بازدید اظهار داشت: متاسفانه زیرساخت‌های توسعه بازارچه‌های مرزی در سیستان و بلوچستان ضعیف است و استفاده بهینه از این ظرفیت اقتصادی صورت نگرفته و مسئولان در تلاش برای شناسایی مشکلات و مانع زدایی در این منطقه هستند و قوه قضاییه نیز در راستای وظیفه صیانت و نگهداری از انفال و بیت المال و حقوق عامه حامی سرمایه گذاران و فعالان اقتصادی است که به رفع موانع و شکوفایی اقتصادی کمک می‌کند.

 

وی در پایان ابراز امیدواری کرد تا با فراهم کردن بستر لازم و توسعه زیرساخت‌ها در بازارچه‌های مرزی استان سیستان و بلوچستان شاهد رونق این بازاچه‌ها و کسب و کار در این منطقه و نهایتا کمک به معیشت و رفاه مردم باشیم.

 

 

انتهای پیام/

منبع : tasnimnews.com

نظرات شما

capcha