خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 9496
۱۴۰۰/۰۱/۲۲ - ۰۹:۲۷
نماینده ولی‌فقیه در سیستان و بلوچستان:

فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌ مذاهب‌اسلامی باید متمایز باشند

فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌ مذاهب‌اسلامی باید متمایز باشند
نماینده ولی‌فقیه در سیستان ‌و بلوچستان و امام جمعه زاهدان گفت: یکسان بودن خروجی دانشگاه‌ مذاهب اسلامی با سایر دانشگاه‌ها توفیق چندانی نیست و محصول این دانشگاه باید متفاوت‌تر از دیگر دانشگاه‌ها و حوزه‌های علمیه باشد.

به گزارش اس.بی پرس، آیت‌الله مصطفی محامی شامگاه شنبه در نشست مشترک با معاونان آموزشی و فرهنگی دانشگاه مذاهب اسلامی کشور اظهارداشت: دانشگاه مذاهب‌اسلامی و فعالیت در حوزه تقریب از جهات مختلف جزء نیازهای مهم و ضروری نظام اسلامی است.

 

وی پیش‌نیاز توفیق در این کار را اعتقاد قلبی به تقریب و سیاست‌های لازم در این حوزه دانست و افزود: دانشگاه مذاهب اسلامی در سال‌های اخیر چندان توفیقی نداشته و کارهای زیربنایی مهمی انجام‌ نگرفته است که این را می توان از آمار پایین تعداد دانشجویان این دانشگاه متوجه شد و باید توجه داشت که این آمار پایین متناسب با توان، ظرفیت و نیاز ما در کشور نیست و این اتفاق به علت عدم اعتقاد به کار در این‌حوزه است.

 

نماینده ولی‌فقیه در سیستان و بلوچستان ادامه داد: تعیین سیاست‌ و راهبردهای دانشگاه یکی از کارهای اولیه و بنیادین در دانشگاه است که متاسفانه انجام نگرفته و تدوین این سیاست‌ها  باید جزء اولویت‌های کاری قرار گیرد.

 

نماینده مقام معظم رهبری در امور اهل استان گفت: جدید بودن نیروهای دانشگاه مذاهب اسلامی و عدم سابقه در حوزه تقریب نیازمند همت و کار مضاعف است و باید از تجربه افراد قدیمی و با تجربه در قالب گروه‌های اندیشه ورز استفاده کرد.

 

آیت الله‌ محامی بیان کرد: دقت و سرمایه‌گذاری بیشتر از لحاظ کمی و کیفی با اولویت توسعه کیفی و جذب کادر و اساتید خوب که قادر به پاسخگویی به نیازها و سووالات دانشجویان باشند نیز از دیگر نکات قابل توجه در دانشگاه مذاهب اسلامی است.

 

وی تصریح کرد: فارغ‌التحصیلان دانشگاه مذاهب اسلامی باید قوت علمی، نگاه جامع به مسائل بینشی، تربیتی، وحدت و جهان اسلام داشته باشند و در نگاه تنگ قومی و مذهبی محدود نشوند که چنین چیزهایی لازمه تمدن اسلامی است.

 

امام جمعه زاهدان خاطرنشان کرد: دانشگاه مذاهب اسلامی باید برای انقلاب کادر سازی و نیروهایی همراه با گفتمان انقلاب و نظام اسلامی تربیت کند.

 

 

انتهای پیام/

منبع : irna.ir

نظرات شما

capcha