خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 9518
۱۴۰۰/۰۱/۲۳ - ۰۹:۲۲
معاون حمل و نقل اداره‌کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان؛

تخلفات ۲۴۴ راننده حمل و نقل عمومی سیستان و بلوچستان پارسال رسیدگی شد

تخلفات ۲۴۴ راننده حمل و نقل عمومی سیستان و بلوچستان پارسال رسیدگی شد
معاون حمل و نقل اداره‌کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای سیستان و بلوچستان گفت: به منظور نظارت بر اجرای دقیق قوانین و مقررات حمل و نقل عمومی برون شهری، سال ۹۹ به تخلفات ۲۴۴ راننده و ۹۴ شرکت حمل و نقل بخش عمومی استان در نشست‌های کمیسیون ماده ۱۱ و۱۲ استانی رسیدگی و احکام مربوط صادر شد.

به گزارش اس.بی پرس، تیمور باقری بیان کرد: در این مدت ۱۸ نشست مربوط به کمیسیون ماده ۱۱ به عنوان مرجع رسیدگی به تخلفات رانندگان و تعداد ۱۷ نشست مربوط به کمیسیون ماده ۱۲ به عنوان مرجع رسیدگی به تخلفات شرکت‌ها و موسسات حمل و نقل عمومی جاده‌ای در استان برگزار شده است.

 

وی افزود: با توجه به اختیارات تفویض شده به این اداره‌کل در سیستان و بلوچستان برای شرکت‌ها و رانندگان خاطی بنا به نوع و مرتبه تخلف احکام مربوطه صادر شد.

 

معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای سیستان و بلوچستان گفت: عدم رعایت ضوابط تهیه، تنظیم و استفاده از بارنامه و صورت وضعیت، سوء استفاده از کارت هوشمند راننده و اخذ کمیسیون اضافی از رانندگان از جمله تخلفات صورت گرفته از سوی شرکت‌ها و کسر تجهیزات ایمنی و عدم اخذ بارنامه و صورت وضعیت نیز برخی تخلفات انجام شده از سوی رانندگان حمل ونقل عمومی برون شهری استان در این مدت بوده است.

 

وی بیان کرد: همچنین در این مدت۱۴۰ پرونده تخلف ماده ۱۲ و ۲۳۷ پرونده تخلف ماده ۱۱ مربوط به استان های دیگر بعد از تشکیل پرونده برای رسیدگی به استان های مذکور ارسال شد.

 

باقری تصریح کرد: لازم به ذکر است نخستین کمیسیون ماده ۱۴( تخلفات مالکان ناوگان حمل و نقل عمومی) نیز در اسفندماه سال گذشته در قالب ۲ نشست در محل این اداره کل برگزار که منجر به رسیدگی به ۲۶ پرونده در این بخش شد.

 

 

انتهای پیام/

منبع : irna.ir

نظرات شما

capcha