خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 9528
۱۴۰۰/۰۱/۲۴ - ۰۹:۱۷
مدیرکل ورزش و جوانان سیستان و بلوچستان؛

هشتمین زمین چمن مصنوعی ایرانشهر افتتاح شد

هشتمین زمین چمن مصنوعی ایرانشهر افتتاح شد
مدیرکل ورزش و جوانان سیستان و بلوچستان گفت: هشتمین زمین چمن مینی فوتبال ایرانشهر با اعتبار چهار هزار و ۹۰۰ میلیون ریال در روستای نوک آباد این شهرستان به بهره‌برداری رسید تا شاهد ارتقای شاخص‌های ورزشی در این منطقه باشیم.

به گزارش اس.بی پرس، ادهم کرد زابلی بیان کرد: گستره این زمین فوتبال یکهزار و ۳۵۰ متر مربع است که جمعیتی بیش از ۲ هزار نفر را در حدود پنج روستای ایرانشهر پوشش می‌دهد.

 

وی ادامه داد: با افتتاح این طرح ورزشی تعداد زمین چمن مصنوعی مینی فوتبال سیستان و بلوچستان به ۱۵۰ زمین افزایش یافت.

 

مدیرکل ورزش و جوانان سیستان و بلوچستان گفت: در سال‌های اخیر دولت تدبیر و امید به توسعه ورزش در این استان توجه ویژه داشته به طوریکه افزایش قابل توجه زمین‌های چمن مصنوعی و خانه‌های ورزش روستایی گواه این مطلب است.

 

وی افزود: علاوه‌بر زمین‌های چمن مصنوعی در سال‌های اخیر شاهد راه‌اندازی۳۲۷ خانه ورزش روستایی و هفت سالن چندمنظوره در سراسر استان افتتاح شده است.

 

کرد ادامه داد: هم‌اینک ۱۳۴ سالن چندمنظوره ورزشی، ۹ استادیوم فوتبال، ۱۲ استخر شنا و سه جاده سلامت در سیستان و بلوچستان موجود و در حال استفاده علاقه‌مندان به ورزش است.

 

وی بیان کرد: برای توسعه فضای ورزشی در سیستان و بلوچستان و افزایش سرانه فضای ورزشی، ساخت خانه کبدی و کشتی در زابل، سالن چهار هزار و ۵۰۰ نفری در زاهدان شروع شده و تا پایان سال به بهره‌برداری می‌رسد.

 

مدیرکل ورزش و جوانان سیستان و بلوچستان اظهارداشت: تاکنون ۱۹۶ سمن دارای مجوز، ۶ مرکز مشاوره ازدواج و ۱۰خانه جوانان در سراسر استان موجود و فعال است.

 

هم‌اینک افزون‌بر ۴۶ هزار ورزشکار سازمان یافته در قالب حدود ۵۰ هیات استانی و ۵۰۰ هیات شهرستانی در سیستان و بلوچستان مشغول فعالیت هستند.

 

 

انتهای پیام/

منبع : irna.ir

نظرات شما

capcha