خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 9534
۱۴۰۰/۰۱/۲۴ - ۱۰:۱۶
نماینده ولی فقیه در سیستان‌وبلوچستان:

مشکل آب منطقه سیستان از طریق وزارت امور خارجه پیگیری شود

مشکل آب منطقه سیستان از طریق وزارت امور خارجه پیگیری شود
نماینده ولی‌فقیه در سیستان‌وبلوچستان گفت: ائمه جمعه و فرمانداران سیستان مشکل آب منطقه سیستان را از طریق وزارت امور خارجه پیگیری کنند.

به گزارش اس.بی پرس، آیت‌الله مصطفی محامی در دیدار با ائمه جمعه و فرمانداران منطقه سیستان اظهار داشت: متأسفانه منطقه سیستان در طول سالیان اخیر با مشکلات مختلفی مواجه شده که بخشی از آن به علت خشکسالی و بخشی در نتیجه ضعف دیپلماسی در عرصه‌های مختلف بوده است.

 

امام جمعه زاهدان ضمن ابراز تأسف نسبت به وضعیت کنونی در منطقه سیستان افزود: سیستان دارای سابقه تمدنی بالایی است و همواره دارای نیروهای خوش‌فکر و با انگیزه بوده به گونه‌ای که مسئولان این منطقه همواره از میان افراد بومی انتخاب شده‌اند و بودجه‌های عمرانی زیادی به سیستان سرازیر می‌شود اما با این وجود تغییر محسوسی در کاهش مشکلات صورت نمی‌پذیرد که باید دلیل آن را بیابیم.

 

آیت‌الله محامی بیان کرد: همه ابزارها برای توسعه منطقه فراهم بوده اما نتیجه لازم تحقق پیدا نمی‌کند که به نظر می‌رسد جنبه‌های فرهنگی در این جهت تأثیرگذار بوده است.

 

وی ادامه داد: تلاش‌های بسیاری برای تقویت همکاری و همدلی بین مجموعه فرمانداران و ائمه جمعه منطقه صورت گرفت که حالا نتیجه داده و این نعمت بزرگی است و امیدواریم این انس و الفت بین مسئولان منطقه تداوم پیدا کند.

 

رئیس شورای فرهنگ عمومی استان با اشاره به اینکه حجم انبوهی از فعالیت‌ها توسط مسئولان در دستگاه‌های اجرایی انجام می‌شود، اظهار کرد: قدردان تلاش‌های صورت گرفته هستیم و از کم کاری‌های صورت گرفته نیز گلایه‌مندیم و در فضای نظامی نیز علی رغم تلاش‌های دشمن در ایجاد آشوب و التهاب، نیروهای ما کارنامه درخشان و قابل قبولی دارند هر چند ممکن است کاستی‌هایی باشد که باید به دنبال رفع آنها باشیم.

 

وی برخی از تصمیم گیری هایی که در گذشته اتفاق افتاده را دچار کاستی‌هایی دانست و ضمن تاکید بر اولویت بندی طرح‌ها، ادامه داد: یکی از طرح‌هایی که باید از میان بد و بدتر گزینه بد را انتخاب کنیم، طرح رزاق است که حداقل به رفع مشکلات معیشتی مردم کمک کرده و مانع مهاجرت می‌شود.

 

نماینده ولی‌فقیه در سیستان‌وبلوچستان تصریح کرد: بسیاری از مشکلات در شهرستان‌ها به دست خود ما قابل حل است و در موارد کلان‌تر نیازمند یک صدایی شهرستان‌ها در استان و در نهایت پیگیری آن در کشور خواهیم بود که البته باید مشکلات خود را اولویت بندی و به تدریج به دنبال حل آن باشیم.

 

امام جمعه زاهدان تاکید کرد: در روزهای پایانی کار دولت قرار داریم و متأسفانه برخی مسئولان درگیر مسائل دیگر شدند و گاهی خدمت به مردم را فراموش می‌کنند و باید هر کدام این احساس را داشته باشیم که فرصت خدمت به مردم خیلی زود از بین می‌رود و باید قبل از اینکه پای میز محاکمه عدل الهی قرار بگیریم خودمان اعمال و میزان خدمت به مردم را محاسبه کنیم.

 

عضو هیئت علمی جامعه المصطفی گفت: در آستانه ماه مبارک رمضان قرار داریم و این یک فرصت طلایی برای حل مشکلات فکری، روحی و اخلاقی و حتی فرصت خوبی برای خدمت و حل مشکلات مردم است که زمینه کار خیر وجود دارد و دیگران نیز در این ماه همراهی بیشتری با کارهای خیر دارند.

 

آیت الله محامی پیگیری مشکلات آب از طریق وزارت امور خارجه و همچنین دریافت مجوز راه اندازی بازارچه‌های مرزی در منطقه سیستان از طریق مجمع تشخیص مصلت را دو اولویت اصلی منطقه سیستان دانست و گفت: جمع دغدغه مند، دلسوز و همراه در پیگیری و حل این مشکلات مؤثر است در غیر این صورت کاری پیش نمی‌رود و باید از همین فرصت باقی مانده برای حل مشکلات نهایت استفاده را داشته باشیم.

 

نوی خلوص نیت و کاهش وابستگی به دنیا را متذکر شد و اظهار کرد: رساندن طرح و پروژه‌ها به نقطه پایان و ریل گذاری مناسب برای ادامه روند پروژه در دولت جدید مهم است و باید کاری کنیم تا چسبندگی مردم به نظام بیشتر شود و این کار با خدمت به مردم حاصل خواهد شد.

 

 

انتهای پیام/

منبع : mehrnews.com

نظرات شما

capcha