خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 9545
۱۴۰۰/۰۱/۲۵ - ۰۹:۵۲
رییس سازمان نظام پزشکی زاهدان:

۲۰۰ دز واکسن کرونا به کادر بهداشت و درمان سیستان و بلوچستان تزریق شد

۲۰۰ دز واکسن کرونا به کادر بهداشت و درمان سیستان و بلوچستان تزریق شد
رییس سازمان نظام پزشکی زاهدان گفت: ۲۰۰ دز واکسن کرونا از مجموع یکهزار و ۲۰۰ کادر بهداشت و درمان دانشگاه علوم پزشکی زاهدان بر اساس اعلام اولویت‌های وزارت بهداشت و درمان تزریق شده است.

به گزارش اس.بی پرس، سید سعید سید الحسینی بیان کرد: اولویت‌های تخصیصی دریافت واکسن کرونا براساس ابلاغ وزارت بهداشت مربوط به کادر درمانی فعال در بخش‌های آی. سی. یو کرونا، اورژانس کرونا و بخش‌های بستری کرونا است.

 

وی ادامه داد: در این راستا به ترتیب اولویت فراخوان لازم به کادر درمان و پرستاری داده شده و تلقیح واکسن کرونا برای این نیروهای خدوم صورت پذیرفته است.

 

رییس سازمان نظام پزشکی زاهدان گفت: در این مرحله از واکسیناسیون از واکسن اسپوتنیک روسی استفاده شده که مورد تایید وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی است و مرحله دوم تزریق این واکسن ۲۸ روز بعد از زمان دریافت دوز اول خواهد بود.

 

وی افزود: کادر درمانی بخش خصوصی نیز باتوجه به اینکه در ارتباط مستقیم با عموم مردم قرار دارند واکسینه شدن آنها علیه ویروس کرونا برای ارائه خدمات مطلوب به مردم مهم و ضروری است.

 

سید الحسینی گفت: همزمان با واکسیناسیون کارکنان حوزه بهداشتی و درمان دانشگاه علوم پزشکی زاهدان به بیماران خاص و پارکبان نیز واکسن تزریق می‌شود.

 

وی ابراز امیدواری کرد با تولید انبوه واکسن ایرانی طی ماه‌های آینده طبق اولویت‌های وزارت بهداشت و درمان شاهد واکسینه شدن تمامی کادر درمانی، گروه‌های آسیب پذیر و عموم مردم باشیم.

 

 

انتهای پیام/

منبع : irna.ir

نظرات شما

capcha