خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 9567
۱۴۰۰/۰۱/۲۶ - ۱۱:۵۸
مدیر کل بیمه سلامت سیستان و بلوچستان؛

اعتبار دفترچه های بیمه سلامت تا پایان شهریور تمدید شد

اعتبار دفترچه های بیمه سلامت تا پایان شهریور تمدید شد
مدیر کل بیمه سلامت سیستان و بلوچستان از تمدید پوشش بیمه ای صندوق های کارکنان دولت، روستائیان و سلامت همگانی تا پایان شهریور سال ۱۴۰۰ در این استان خبر داد.

به گزارش اس.بی پرس، رضا عباسی بیان کرد: به دلیل شیوع ویروس کرونا و لزوم کاهش مراجعات بیمه‌شدگان به مراکز درمانی اعتبارات پوشش بیمه‌ای صندوق‌های کارکنان دولت، روستاییان و سلامت همگانی تا پایان شهریور ماه سال جاری به صورت سیستمی تمدید شده است.

 

وی با اشاره به اینکه بیمه شدگان سازمان بیمه سلامت با شماره گیری (#۱۶۶۶*) می‌توانند از نوع صندوق بیمه‌ای و تاریخ اعتبار دفترچه بیمه سلامت خود اطلاع پیدا کنند، افزود: بیماران خاص صندوق ایرانیان نیز مشمول این تمدید اعتبار شده‌اند.

 

مدیر کل بیمه سلامت سیستان و بلوچستان ادامه داد: هم اکنون ۹۰ درصد هزینه‌های بستری و ۷۰ درصد هزینه‌های سرپایی بیمه شدگان در مراکز درمانی طرف قرارداد توسط بیمه سلامت پرداخت می‌شود.

 

وی تصریح کرد: بیش از یک میلیون و ۸۸۰ هزار نفر در استان سیستان و بلوچستان تحت پوشش ۵ صندوق کارکنان دولت، سایر افشار، روستاییان، بیمه سلامت و بیمه ایرانیان هستند و از خدمات نظام بیمه سلامت در مراکز درمانی بهره مند می‌شوند.

 

 

انتهای پیام/

منبع : mehrnews.com

نظرات شما

capcha