خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 9597
۱۴۰۰/۰۱/۲۸ - ۱۴:۵۵
رییس گروه پیش‌بینی هواشناسی سیستان و بلوچستان:

نرم‌افزار اعلام مخاطرات جوی به وسیله مردم راه‌اندازی شد

نرم‌افزار اعلام مخاطرات جوی به وسیله مردم راه‌اندازی شد
رییس گروه پیش بینی و هشدار سریع هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: نرم‌افزار اعلام مخاطرات جوی از سوی مردم «شاهد هوا»در این اداره‌کل راه‌اندازی شده تا در صورت مشاهده مخاطره جوی، اطلاعات آن را ثبت کنند تا بقیه هم از وجود آن پدیده اطلاع یابند.

به گزارش اس.بی پرس، علی ملاشاهی بیان کرد: مردم می توانند با نصب این نرم افزار بر روی گوشی های هوشمند تلفن همراه در صورت مواجه با پدیده مخاطره آمیز جوی، سایر هم وطنان را از وقوع آن مطلع کننده تا خطرات ناشی از آن در امان بمانند.

 

وی افزود: این سامانه همچنین توان آشکارسازی مخاطرات جوی در مناطق بحرانی فاقد ایستگاه هواشناسی را دارد بطوریکه مدیریت شرایط را در زمان وقوع بحران برای مسوولان مدیریت بحران بهبود می‌بخشد.  

 

رییس گروه پیش‌بینی و هشدار سریع هواشناسی سیستان و بلوچستان ادامه داد: این سامانه بازویی برای هواشناسی نیز محسوب می شود چراکه در حال حاضر به دلیل کمبود زیرساخت‌های هواشناسی، وضعیت جوی تمام مناطق استان پایش نمی‌شود اما با همیاری علاقه مندان به هواشناسی می‌توان انتظار داشت لااقل در زمان وقوع ناپایداری‌ها و سامانه‌های مختلف جوی، از وضعیت مناطق فاقد ایستگاه نیز مطلع شویم.

 

وی گفت: نرم افزار «شاهد هوا» تحت موبایل است که نسخه نمایش تحت وب نیز دارد و از طریق آدرس  Shahed.irimo.ir در دسترس است. این اپلیکیشن توسط کارشناسان هواشناسی استان زنجان طراحی و برنامه نویسی شده است.

 

ملاشاهی افزود: علاقه‌مندان به هواشناسی می توانند برای استفاده از این نرم افزار با مراجعه به آدرس Shahed.irimo.ir، نسبت به نصب اپلیکیشن شاهد فردا اقدام کنند.

 

 

انتهای پیام/

منبع : irna.ir

نظرات شما

capcha

داغ های مجازی

همچنان یکی از بیشترین حقوق‌های تاریخ فوتبال را دریافت

میزان دارایی کریس رونالدو لو رفت

مراقب تبلیغات دروغین مجرمان سایبری باشید

هشدار پلیس به نصب برنامه از گوگل

به اتهام قتل پدرخوانده‌اش

حمید صفت تسلیم رأی دادگاه شد