خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 9598
۱۴۰۰/۰۱/۲۸ - ۱۴:۵۹
فرمانده نیروی دریایی ارتش:

شناورها و پروازهای کشورهای فرامنطقه شبانه روز رصد می‌شوند

شناورها و پروازهای کشورهای فرامنطقه شبانه روز رصد می‌شوند
فرمانده نیروی دریایی ارتش در بازدید از پایگاه دریایی پسابندر، گفت: رصد تمام یگان‌های شناور سطحی، زیرسطحی و پروازی کشورهای فرامنطقه به صورت شبانه روزی انجام می‌شود و هر جا که لازم باشد با اقتدار اقدامات و هشدارهای لازم را خواهد داد.

به گزارش اس.بی پرس، دریادار حسین خانزادی فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران با حضور در نقطه صفر مرزی ایران و پاکستان ضمن بازدید از پایگاه دریایی پسابندر، بر نقش استراتژیک این پایگاه در حراست از آب‌های مرزی کشور تاکید کرد.

 

فرمانده نیروی دریایی ارتش ضمن بازدید از اتاق اقتدار نیروی دریایی راهبردی ارتش مستقر در این پایگاه؛ یادآور شد: پایگاه دریایی پسابندر به عنوان یک پایگاه استراتژیک نقش چشم بیدار نیروی دریایی ارتش را در حفظ و حراست از مرزهای آبی ایران اسلامی ایفا می‌کند و فرماندهان این پایگاه باید درباره حراست از این منطقه هوشیار باشند.

 

دریادار خانزادی ضمن بررسی و ارزیابی یگان‌های شناور مستقردر پایگاه دریایی پسابندر، افزود: رصد همه یگان‌های شناور سطحی، زیرسطحی و پروازی کشورهای فرامنطقه به صورت شبانه روزی انجام می‌شود و هر جا که لازم باشد نیروی دریایی ارتش با اقتدار اقدامات و هشدارهای لازم را خواهد داد.

 

وی، در دیدار با کارکنان پایور و وظیفه پایگاه دریایی پسابندر با اشاره به لزوم حفظ آمادگی جسمانی و معنوی کارکنان، تاکید کرد: رشد و تعالی معنوی از موضوعات مهم ایجاد آمادگی در کارکنان است که با توجه به فرارسیدن ماه مبارک رمضان باید بیش از پیش به آن توجه شود، چرا که رمز پیروزی جمهوری اسلامی ایران در ۸ سال دفاع مقدس تنها تکیه بر توان نظامی نبود بلکه با ایمان به خدا توانستیم مقابل تهاجم همه جانبه دشمنان ایستادگی کنیم.

 

دریادار خانزادی در پایان بازدید از پایگاه دریایی پسابندر با تعدادی از خانواده های اهل سنت منطقه دیدار و گفت‌وگو کرد.

 

 پَسابَندر یکی از روستاها و بندرهای کوچک شهرستان دشتیاری استان سیستان و بلوچستان ایران و آخرین نقطه از کشور ایران است که در کناره خلیج گواتر و در محدوده‌ای نزدیک به مرز پاکستان قرار دارد.

 

 

انتهای پیام/

منبع : irna.ir

نظرات شما

capcha