خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 9599
۱۴۰۰/۰۱/۲۸ - ۱۵:۰۵
مدیرباغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان؛

افزون بر ۱۱هزار تن کُنار در سیستان و بلوچستان برداشت شد

افزون بر ۱۱هزار تن کُنار در سیستان و بلوچستان برداشت شد
مدیرباغبانی سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان گفت: با برداشت ۱۱ هزار و ۱۳۷ تن محصول فصل برداشت میوه گرمسیری کُنار از سطح یکهزار و ۱۹۰ هکتار باغات این استان به پایان رسید.

به گزارش اس.بی پرس، اردشیر شهرکی بیان کرد: یکهزار و ۴۴۰ هکتار از باغات سیستان و بلوچستان به کشت محصول گرمسیری کُنار اختصاص دارد که یکهزار و ۱۹۰هکتار آن بارور و بقیه نابارور است.

 

وی بیان کرد: شهرستان‌های فنوج، سرباز، نیکشهر، کنارک، چابهار، قصرقند و دلگان در جنوب استان از عمده مناطق کشت این محصول محسوب می‌شوند.

 

مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان با اشاره به خواص این میوه گرمسیری گفت: کُنار میوه مغذی و سرشار از ویتامین C با دارا بودن مقادیر نسبتا مناسبی از ویتامین B ،E، کلسیم، فسفر و آهن است.

 

وی با بیان اینکه برداشت کُنار در سیستان و بلوچستان تا اواخر فروردین ادامه دارد گفت: سوپی، بهزادی، سیبی سیاه و سفید و فرزادی از عمده ارقام کشت شده کُنار در سیستان و بلوچستان است.

 

سیستان و بلوچستان با دارا بودن شرایط آب و هوایی تقریبا استوایی، گرم و مرطوب خواستگاه متنوع ترین میوه‌های گرمسیری کشوراست به طوری که در تولید برخی میوه‌ها در ایران بی رقیب است.

 

آب و هوای متنوع سیستان و بلوچستان زمینه را برای کشت انواع محصولات کشاورزی از جمله میوه‌های گرمسیری و سردسیری فراهم کرده است.

 

موز از مهمترین محصولات گرمسیری سیستان و بلوچستان است که نسبت به سایر محصولات گرمسیری بیشترین سطح زیرکشت را به خود اختصاص داده است و 'پاپایا' یا خربزه درختی نیز از دیگر محصولات گرمسیری استان محسوب می‌شود که از نواحی گرمسیری آمریکای مرکزی به این استان راه یافته، خربزه درختی پوستی بسیار نازک و مزه شیرین دارد که علاوه بر مصرف خوراکی، قابل استفاده در صنایع تبدیلی نیز است.

 

 

انتهای پیام/

منبع : irna.ir

نظرات شما

capcha