خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 9602
۱۴۰۰/۰۱/۲۹ - ۱۰:۴۷
امام جمعه زهک:

چرا با وجود ناآرامی مرز بلوچستان مرزآنجا باز، ولی مرز آرام سیستان بسته است؟

چرا با وجود ناآرامی مرز بلوچستان مرزآنجا باز، ولی مرز آرام سیستان بسته است؟
امام جمعه زهک گفت: مسئولین شورای تامین و امنیت ملی باید پاسخگو باشند که چرا مرز سیستان با اینکه هیچ خطرو تهدیدی نداشته و اگر هم داشته خیلی کم بوده؛ چرا مرز آرام سیستان بسته می‌شود و مرز ناآرام  بلوچستان باز است.

به گزارش اس.بی پرس، حجت الاسلام والمسلمین پوراندخت امام جمعه شهرستان زهک گفت: موضوعات مهمی ازجمله: ١- اقدام راهبردی مجلس  ٢- آغاز غنی‌سازی ٦٠درصد  ٣- موضع صریح وقاطعانه رهبر انقلاب باعث شد تا گروه ١+٤ با دستپاچگی خواستار مذاکره شود.

 

پوراندخت افزود: دستگاه دیپلماسی و دولت باید روشن، صریح و شفاف به مردم بگوید بعد از اقدام خرابکارانه در نطنزتا چه اندازه مذاکره جواب می دهد، وتا کی باید جریان نفوذ در کشور ادامه داشته باشد. 

 

امام جمعه زهک ادامه داد: جای افتخار هست که انفعال و وادادگی و دلدادگی دستگاه دیپلماسی رادستگاههای دفاعی و نظامی ما جبران می‌کنند و جواب عملیات خرابکارانه در نطنزرا نیروهای نظامی و دفاعی و مخصوصاً سپاه پاسداران  بدهند.

 

حجت السلام پوراندخت با اشاره به حملات متعدد به مقر موصاد در کردستان عراق و پاکسازی این مقر و به هلاکت رسیدن فرماندهان ارشد صهیونیستی و حمله مستقیم به کاروان‌های آمریکایی در خاک عراق، حمله بزرگ به پالایشگاه های آرمکو عربستان وحمله بزرگ پهپادی یمن به تاسیسات بزرگ برقی عربستان گفت: این موارد نشان می‌دهد همان‌طور که آنها دنبال یک مهندسی ترکیبی بر علیه ایران هستندو همزمان چند نقشه را با مدیریت آمریکا دنبال می‌کنند این طرف کشورقدرتمند ایران به اقتداری رسیده که هر زمان اراده کند منافع آنها رادرهرجایی مورد هدف قرار خواهد داد.

 

امام جمعه با اشاره به سفر نخست وزیر کره جنوبی بعد از ۴۴ سال به تهران گفت: کره جنوبی جزو نخستین کشورهایی بود که تحریم‌هایی که ترامپ علیه ایران صادر کرد را اجرا ومیزان خرید نفت از ایران را به صفر رساند.

 

امام جمعه زهک افزود: سفرنخست وزیر کره جنوبی یکی از نقشه ها و  مهندسی ترکیبی بایدن است که اولا: مذاکرات وین را به صورت هدایت شده و با دستپاچگی تمام برگزار می کنند.

ثانیا: آژانس را وادارمی کند به صحنه بیاید و بازرسان را برای بازرسی از تاسیسات هسته ای به ایران بفرستد و عملیات خرابکارانه در نطنز با مشارکت آمریکایی‌ها انجام می شود. 

ثالثا: بایدن با الکاظمی در عراق و عربستان وامارات همکاری های سنگین مالی را راه می‌اندازد.

 

حجت الاسلام و المسلمین پوراندخت به شهادت تعدادی از افراد در منطقه بلوچستان اشاره و افزود: این اتفاق ها را به خانواده‌های این عزیزان تسلیت و تبریک عرض می کنم مسئولین باید بطور روشن پاسخگو باشند که با وجود اینکه عملیات تروریستی وشهادت‌ها و از دست دادن جوانان ما در منطقه بلوچستان اتفاق می‌افتد چرا هنوز اصرار دارند مرز بلوچستان باز و مرز سیستان بسته باشد.

 

 چرا در اجرای برخی طرح ها نگاه مسئولان به سیستان و بلوچستان متفاوت و دوگانه است چراطرح رزاق در بلوچستان اجرا می‌شود اما در سیستان اجرا نمی شود.

 

پوراندخت ادامه داد: مردم سیستان بیشترین سهم را در دفاع از انقلاب دارند و داشتند سیستان به فرموده مقام معظم رهبری تنگه احدایران است چرا مسئولین به فکر مردم سیستان نیستند اگر طرحی اجرا می شود عادلانه باشد نه اینکه در بلوچستان اجرا و در سیستان اجرا نشود  بعضی از مسئولان ما مدل نگاهشان کاسبانه است وبه خاطر اینکه چند روزی بر مردم ریاست داشته باشند مجبورند بین مردم سیستان و بلوچستان تفرقه بیاندازند و به مردم بلوچستان بگویندباعث و بانی محرومیت شما سیستانی ها هستند و یک تعداد از خودفروخته های بیگانه این را قبول می‌کنند و عزیزان معلم ومسئول ما را که در آنجا خدمت می کنند به شهادت برسانند و به سیستانی ها بگویند باعث پسرفت شما بلوچستانی ها هستند. این نوع حرف زدن حرف زدن کاسبانه است

 

امام جمعه زهک گفت: شورای تامین که در راس آن استاندار هست باید پاسخگو و اقدام عاجل برای رفع مشکلات مردم سیستان انجام شود.

 

امام جمعه زهک ضمن تشکر از نمایندگان مردم سیستان دکتر دهمرده و دکتر سرگزی در مجلس گفت: پیگیری های این عزیزان در بحث انتقال آب از دریای عمان و چاه ژرف جای تشکر دارد اما مسئولان هم باید در کنار نمایندگان پیگیر منطقه آزاد سیستان باشند.

 

حجت الاسلام والمسلمین پوراندخت به سفر مسئولین و وزرا به منطقه سیستان اشاره و اظهار داشت: این سفرها با تلاش دو نماینده سیستان اتفاق افتاد متاسفانه برخی مسئولین با توجه به نزدیکی ایام انتخابات دنبال فریب افکار عمومی هستند و می‌گویند فلان مسئول و وزیر را ما آوردیم به منطقه بلکه اینها زحمات نمایندگان مردم سیستان است.

 

پوراندخت در پایان سخنان خود با  اشاره به طرح لوله گذاری ٤٦هزارهکتاری دشت سیستان خطاب به مسئولین گفت: اگر طرحی اجرا نشود بهتر است از اجرا شدن آن به صورت ناقص و نیمه کاره  طرح انتقال آب با لوله اتفاق افتاد اما  امروز ما برخورد و توزیع ناعادلانه را در این طرح واقعاً نمی‌بینیم.  

 

وی افزود: اینکه دولت و برخی مدیران مخصوصاً رئیس‌جمهور همه مشکلات را به تحریم ها گره می‌زنند و شروع به فرافکنی و فریب افکار عمومی می کنند اینها مغلطه است مشکل اصلی کشور ما مدیریت و نظارت است مشکل ما در کشور مدیریت اتو کشیده است.

 

گزارش از زهرا ابراهیمی کوهی خبرنگار اس.بی پرس در زهک

 

 

 

 

 

انتهای پیام/

منبع : sbpress.ir

نظرات شما

capcha